کانون پرورش فکری موردحمایت است/ لزوم گشایش مرکز فرهنگی هنری در مسکن مهر رشت

توسعه فضاهای فرهنگی در دستورکار است و در این مسیر، از راه‌اندازی مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در مسکن مهر شهر رشت حمایت‌می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، فرماندار شهرستان رشت طی دیدار با مدیرکل و معاونان فرهنگی و اداری‌مالی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گفت: حوزه فرهنگ، نیازمند توجه افزون‌تر است و چنانچه دغدغه‌مند این عرصه هستیم، لازم‌است از کانون و دیگر مجموعه‌های فرهنگی حمایت‌کنیم.

کانون پرورش فکری موردحمایت است/ لزوم گشایش مرکز فرهنگی هنری در مسکن مهر رشت

کیاعاشوری در ادامه به برخی از حرکت‌های مقطعی فرهنگی طی سال‌های گذشته اشاره و با بیان‌این که لازمه فرهنگ‌سازی، استمرار و پیگیری است، افزود: غفلت متولیان، امکان نقش‌آفرینی دشمنان و تاثیرگذاری آموزهای آنان را در ذهن و ضمیر نسل کودک و نوجوان فراهم‌می‌کند.

نماینده عالی‌دولت در شهرستان رشت برهمین‌اساس نیز نقش کانون را مهم ارزیابی‌ و با قدردانی از اهتمام دست‌اندرکاران این نهاد فرهنگی در جهت جذب مخاطب و جذاب‌سازی فعالیت‌ها اظهارکرد: افزایش ارتباط میان نسلی، مدیریت حضور آینده‌سازان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و هم‌چنین، ایجاد بسترهای مناسب برای همراهی خانواده‌ها، از اولویت‌های مجموعه‌های فرهنگی به‌شمارمی‌رود.

او در این میان اشاره‌ای به اهمیت افزایش سواد رسانه‌ای کودکان و نوجوانان برای مواجهه با تهاجم فرهنگی بیگانگان داشت و با ضروری توصیف‌کردن پیوست تربیتی فعالیت‌ها توضیح‌داد: برای فرهنگ‌سازی، لازم‌است از افراط و تفریط پرهیزکرده و با حمایت‌های مالی از فعالان فرهنگی و استفاده از نیروی انسانی توان‌مند نقش‌آفرین‌باشیم.

رئیس شورای اداری شهرستان رشت درعین‌حال، حمایت از توسعه فضاهای فرهنگی را در دستورکار مسئولان دانست و با استقبال از راه‌انداری مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان رشت تصریح‌کرد: با تعریف طرح‌های عمرانی  مناسب از سوی کانون، نسبت به تایید پروژه و اختصاص منابع مالی لازم اقدام‌می‌کنیم.

حمایت مسئولان، لازمه نیل به اهداف فرهنگی

مدیرکل کانون استان گیلان نیز طی این نشست که صبح روز شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در فرمانداری شهرستان رشت صورت‌گرفت، به تشریح اهداف و برنامه‌های این مجموعه پرداخت و از گستره خدمات‌رسانی کانون پرورش فکری‌ در بستر بیش از ۶۰ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و پژوهشی سخن‌گفت.

سیدجلیل میرعظیمی در ادامه به نیروهای انسانی کانون اشاره و با متعهد و توان‌مند توصیف‌کردن آنان افزود: موفقیت مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری این نهاد در رقابت‌های بین المللی، کشوری و استانی، بیان‌گر این توان‌مندی‌ها است.

کانون پرورش فکری موردحمایت است/ لزوم گشایش مرکز فرهنگی هنری در مسکن مهر رشت

این مسئول فرهنگی با بیان‌این‌که تربیت نسلی هنرمند، مومن و در تراز انقلاب، نیازمند تلاش هم‌زمان فعالان فرهنگی و توجه مسئولان و تصمیم‌گیران است، اظهارکرد: برای پیش‌برد اهداف، حمایت‌های بی‌دریغ معنوی و اختصاص منابع مالی مناسب ضرورت‌دارد.

وی با ناکافی‌ خواندن منابع مالی تخصیص‌یافته به مراکز فرهنگی هنری ۶ گانه کانون رشت طی ۲ سال گذشته‌گفت:  ابعاد فعالیت‌های کانون پرورش فکری بر لزوم حمایت‌ هرچه بیش‌تر از این مجموعه تاکیددارد.

میرعظیمی در ادامه صحبت‌های خود به برخی فعالیت‌های کانون در مراکز فرهنگی هنری و در سطح شهرستان اشاره و از حضور موثر این مجموعه در نمایشگاه هفته دفاع‌مقدس و حضور مستمر همکاران کانون در نمایشگاه «شهر باران، شهر قرآن» در ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۳ سخن‌به‌میان‌آورد.

وی افزود: معرفی کانون استان گیلان به عنوان دبیر کمیته کودک و نوجوان کنگره سرداران، امیران و ۸ هزار شهید استان گیلان و گشایش دبیرخانه این این کمیته در مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ شهرستان رشت، بخشی از فعالیت‌های موثر کانون در عرصه فرهنگ به‌شمارمی رود.

او نقش کانون را در پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با تهدیدهای فضای مجازی متوجه نسل کودک و نوجوان با اهمیت خواند و ضمن تشریح برنامه‌های این مجموعه برای همراه‌سازی خانواده‌ها با فعالیت‌های مربیان کانون ادامه‌داد: برای توفیق فرهنگی، ورود خانواده‌ها به این عرصه ضروری است.

مدیرکل کانون استان گیلان هم‌چنین، از برپایی کارگاه‌های فرزندپروری و مهارت‌آموزی در مراکز فرهنگی هنری کانون صحبت‌کرد و این فعالیت‌ها را بخشی از حرکت‌های تاثیرگذار کانون در توان‌مندسازی نسل کودک ونوجوان دانست.

لزوم حمایت مسئولان از تکمیل ساختمان در حال احداث کانون شهرستان خمام و از راه‌اندازی مرکز فرهنگی هنری کانون در مسکن مهرشهرستان رشت، دیگر بخش‌صحبت‌های سیدجلیل میرعظیمی‌بود و وی در پایان از فرماندار برای بازدید از مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دعوت‌کرد.

کانون پرورش فکری موردحمایت است/ لزوم گشایش مرکز فرهنگی هنری در مسکن مهر رشت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =