کد خبر: 339596
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۴
بازدید 30
آموزش دوخت چادر عروسک در مرکز 2 همدان انجام شد

مرکز فرهنگی هنری شماره 2 همدان برنامه « حجاب گل خوش بوی عفاف» را برای اعضای خود در آستانه روز دختر با آموزش دوخت چادر عروسک اجرا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان همدان، یکی از مظاهر مهم فرهنگ عمومی، ظاهر و جلوه انسانهاست. به بیان دیگر ظاهر هر فرد، به نوعی نشان دهنده فرهنگ اوست و به همین دلیل است که فرموده‌اند: «مَن تَشَبَّهَ بِقَوم، فَهُوَ مِنهُم؛ هرکه خود را شبیه گروهی درآورد، جزو آن گروه قرار می‌گیرد.» همین تعبیر البته در حکمت ۲۰۷ نهج‌البلاغه و از زبان مولا امیرالمومنین(ع) هم مطرح شده است و بر آن اساس، هرکه خود را به گروهی شبیه سازد، نزدیک است که عضوی از اعضای آنان گردد. از این رو ظاهر افراد، عملا نشان دهنده وجوهی از شخصیت آنان و لباس اشخاص، به نوعی پرچم وجود هرکس است که با آن و بر اساس آن، شناخته می‌شود و هویت اولیه خود را اعلام می دارد. 

حجاب و عفاف امری است فرا دینی که البته در دین و شریعت هم به آن توجه ویژه‌ای شده و می شود که باید از کودکی در وجود آنها نهادینه شده و به صورت درست برای آنها موضوع حجاب و عفاف تبیین شود. 

آموزش دوخت چادر عروسک در مرکز 2 همدان انجام شد

مرکز فرهنگی- هنری شماره 2 همدان یکی از آن مراکز پیش رو برای برگزاری کارگاه‌ها عفاف و حجاب برای اعضاو مادران آنها بوده است که سعی کرده در قالب کارهای فرهنگی و هنری و انجام کاردستی برای اعضا آنها را علاقمند به این موضوع کند.

از این رو امروز در آستانه روز دختر برنامه« حجاب گل خوش بوی عفاف» را برای 35 نفر از نوجوانان پایه پنجم مدرسه شهید هادی موسوی با هدف رهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب برگزار کرد.

در ابتدا مربی فرهنگی مرکز به صورت بحث و گفتگو به اهمیت عفاف و حجاب با دانش‌آموزان به گفتگو نشست و در صحبت‌های خود به روایات، شرایط و احکام  و تکلیف شدن دختران مطالبی را بیان کرد.

 سپس آموزش کاردستی با دوخت چادر برای عروسک‌ها برای اعضا صورت گرفت. در این آموزش مهارت دوخت چادر و اهمیت چادر و حجاب برای آنها تببین شد.

آموزش دوخت چادر عروسک در مرکز 2 همدان انجام شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =