ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان به ویژه در مناطق روستایی

فرهاد آقابیگی گفت :کتاب و کتاب‌خوانی محور اصلی فعالیت‌های کانون پرورش فکری است و کتاب‌خانه‌ها هم پایگاه اصلی انجام این فعالیت‌ها به‌حساب می‌آیند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی  در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با فرماندار اسفراین بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان به ویژه در مناطق روستایی تاکید شد .

فرهاد آقا بیگی گفت : کتاب خواندن یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که باید در برنامۀ روزمره زندگی کودکان گنجانده شود.

آقا بیگی گفت :کتاب‌خوانی مهم‌ترین فعالیت مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری محسوب می‌شود و کانون تخصصی‌ترین و گسترده‌ترین کتابخانه‌های کودک و نوجوان را در کشور دارا است.

فرماندار اسفراین  نیز در این نشست با اشاره به نقش مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جوامع، اظهار کرد: مجموعه‌هایی همانند کانون پرورش فکری نقش مهمی در فرهنگ سازی و شکل گیری فرهنگ جوامع دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه ارتباط سازنده کانون با کودکان و نوجوانان، فرصتی ارزشمند جهت پرورش نخبگان فراهم می آورد ، افزود: از این فرصت می‌توان برای تحقق اهداف نظام در حوزه های فرهنگی کشور و پرورش نیروهای خلاق استفاده کرد.

مسلم نوری با بیان این مطلب که فضای کانون پرورش فکری باید باعث شوق حضور کودکان و نوجوانان و با هدف پوشش نیازهای آنان و مبتنی بر فرهنگ بومی و ملی باشد گفت: آمادگی همکاری و کمک جهت تجهیز و تکمیل سالن آمفی تئاتر برای این مجموعه هستیم .

وی ادامه داد: انسان موجودی اجتماعی است و پس نیاز است که آموزش آن در اجتماع صورت گیرد و هر چقدر بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در بین دانش آموزان و کودکان ترویج دهیم موفق تر عمل کرده ایم .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =