چهلمین نشست تخصصی مجازی انجمن عکاسان نوجوان استان خوزستان برگزار شد

چهلمین نشست تخصصی مجازی انجمن عکاسان نوجوان استان خوزستان در روز پنج شنبه 13 اردیبهشت۱۴۰۳ باحضور ۳۰ عضو نوجوان علاقمند به هنر عکاسی در فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استان خوزستان ، چهلمین نشست تخصصی مجازی انجمن عکاسان نوجوان استان خوزستان در روز پنج شنبه 13 اردیبهشت۱۴۰۳ باحضور ۳۰ عضو نوجوان علاقمند به هنر عکاسی، شهناز ممبینی کارشناس هنری کانون پرورش فکری، مینا کردانی  رابط  انجمن ،  درپیام رسان ایتا برگزار شد.

میهمان این نشست ، مینا کردانی کارشناس  گرافیک و مربی هنری کانون بود.
(در این نشست که موضوع آن عکاسی  با رینگ لایت و ده نکته اساسی بود مینا کردانی مدرس دوره پیرامون موضوع روشن کردن رینگ لایت و تنظیم آن گفت:ف رقی نمی‌کند که از چه نوع دوربینی استفاده می‌کنید؛ دوربین عکاسی یا دوربین گوشی، بهترین زاویه برای قرار دادن دوربین وسط رینگ لایت است.

او افزود: معمولا رینگ لایت‌ها در حلقه داخلی جایی برای نصب دوربین یا موبایل دارند. اگر هم نداشته باشند، لوازم جانبی یا هولدر مورد نیاز را در جعبه می‌گذارند. اگر هم هیچ راهی برای قرار دادن دوربین در وسط رینگ لایت نداشتید، می‌توانید از سایر انواع پایه‌های موجود در بازار استفاده کنید و فقط آن را طوری تنظیم کنید که در میان رینگ لایت قرار بگیرد.

کردانی در پاسخ به سوال چرا باید دمای رنگ نور را تنظیم کنیم؟ توضیح داد: بسیاری از رینگ لایت‌های موجود در بازار، امکان تنظیم دمای رنگ دارند. این تنظیم مشخص می‌کند که نور رینگ لایت چقدر سردتر یا چقدر گرم‌تر باشد. دمای بالاتر، نوری سفیدتر و نزدیک آبی تولید می‌کند و برای تولید یک منبع نور شبیه به نور روز مناسب است. دمای پایین‌تر، نوری نرم‌تر تولید می‌کند که زردتر و شبیه به نور شمع است.

آوی پیرامون تنظیم شدت نور نیز بیان کرد:شدت نور رینگ‌لایت‌ها قابل تغییر است و چه بهتر رینگ لایتی بخرید که تغییرات آن یک درصدی باشد. یعنی نور با بیشترین حساسیت قابل تنظیم باشد نه این که از یک تا صد ۱۰ تا ۱۰ تا کم یا زیاد شود. اشتباه بزرگ خیلی افراد این است که شدت نور رینگ لایت را روی بیشترین حالت تنظیم می‌کنند.

این مدرس عکاسی اضافه کرد: یکی از سوال‌هایی که زیادی که در آموزش عکاسی با رینگ لایت مطرح می‌شود این است که بهترین فاصله برای قرار دادن سوژه از رینگ لایت چقدر است؟پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید با تجربه کردن فاصله‌های مختلف، خودتان بهترین فاصله را پیدا کنید. نور محیط نقش مهمی در نتیجه‌ی نهایی کار دارد.در حالت کلی بهتر است که رینگ لایت بین 50 تا 150 سانتی‌متر از چهره فاصله داشته باشد. اگر نور بیش‌ازاندازه به صورت نزدیک باشد، چهره به‌ شکل غیرطبیعی، روشن و درخشان می‌شود و تفاوت نور چهره و نور محیط، بسیار زیاد می‌شود. در فاصله دورتر از یک متر و نیم هم صورت تاریک می‌شود و سایه‌هایی در اطراف چهره ایجاد می‌شود.

کردانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد؛ بخش بزرگی از طرز استفاده رینگ لایت به ژستی که می‌گیرید بستگی دارد؛ حتی می‎توانید رینگ لایت را در دست سوژه قرار دهید تا با آن ژست بگیرد. کمی خلاقیت به خرج دهید و از این که رینگ لایت داخل کادر عکس دیده شود نترسید و در کل موقع عکاسی با رینگ لایت این نکات را در نظر بگیرید:آموزش عکاسی با رینگ لایت ، شدت نور، دمای نور، فاصله، زاویه نسبت به سوژه، ترکیب با سایر منابع نوری و ژستی که جلوی دوربین می‌گیرید

در انتها کارگاه با طرح پرسش و پاسخ از جانب مدرس و اعضا و ارائه نمونه عکس جهت تفهیم بهتر موضوع و چالش یک هفته ای  با موضوع عکاسی با رینگ لایت پایان یافت .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =