از عملیات بازی‌دراز کرمانشاه تا کوچه‌ی صمصام

در سالروز حماسه‌ی با شکوه بازی‌دراز و در راستای اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه اقدام به برگزاری مسابقه‌ی کتابخوانی با محوریت کتاب "کوچه صمصام" نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون کرمانشاه، در سالروز حماسه‌ی با شکوه بازی‌دراز و در راستای اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه اقدام به برگزاری مسابقه‌ی کتابخوانی با محوریت کتاب "کوچه صمصام" نمود.
با درود بر شهدای ۸ سال دفاع مقدس به‌ویژه شهید محسن وزوائی و یارانش که از فاتحان قله‌ی ارتفاعات بازی‌دراز بودند؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، در سالروز حماسه‌ی عملیات بازی‌دراز و در این مکان، تعداد ۳۰۰ جلد کتاب "کوچه صمصام " با موضوع دفاع مقدس را با هدف برگزاری مسابقه‌ی کتابخوانی در بین راهیان نور به  نوجوانان ۱۲ _۱۸ سال اهدا کرد.

از عملیات بازی‌دراز کرمانشاه تا کوچه‌ی صمصام
بر همین اساس بنا بر توضیحاتی که همزمان با اهدای کتاب، توسط کارشناسان و مربیان کانون کرمانشاه ارائه گردید، نوجوانان عزیز پس از مطالعه‌ی کتاب " کوچه صمصام" در آزمون مسابقه‌ی کتابخوانی که با محوریت این کتاب برگزار می‌گردد، شرکت خواهند نمود.
لازم به ذکر است که پس از برگزاری مسابقه‌ی کتابخوانی ده نفر به عنوان برگزیده اعلام خواهند شد و به هر یک از  ۱۰ برگزیده‌ی این مسابقه، جایزه‌ی ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

از عملیات بازی‌دراز کرمانشاه تا کوچه‌ی صمصام
گفتنی‌است عملیات بازی دراز نتیجه‌ی ایمان، غیرت، شجاعت و ولایتمداری نیروهای رزمنده ارتش و سپاه است که هر ساله در اردیبهشت‌ماه، آیینی به یاد شهدا و غربت جبهه‌های این منطقه در مناطق عملیاتی استان کرمانشاه برگزار و با حضور هزاران نفر از راهیان نور، اردوهای عاشقان سرزمین نور آغاز می‌شود و نمونه‌ای از هزاران افتخارآفرینی دروان طلایی دفاع مقدس است که در اذهان همگان جاوید و مانا مانده است.

از عملیات بازی‌دراز کرمانشاه تا کوچه‌ی صمصام
عملیات بازی دراز با رشادت‌های رزمندگان اسلام توانست منجر به بازپس‌گیری منطقه‌ای شود که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود و معادلات رژیم متخاصم بعثی را برای اشغال و تصرف این منطقه با اهمیت به هم ریخت. ارتفاعات بازی دراز از مناطق حساس غرب کشور و استان کرمانشاه، نماد عشق و عرفان است که ۴۲ سال پیش رزمندگان شجاع و دلاور با ۲ گردان از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ۲ گردان از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در این عملیات حضور داشتند و در مقابل دشمن بعثی عراق به پیروزی رسیدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =