محفل شعرخوانی در بقعه‌ی احمدابن اسحاق سرپل‌ذهاب

محفل شعرخوانی در بقعه‌ی احمدابن اسحاق سرپل‌ذهاب، توسط کانون کرمانشاه و به مناسبت بزرگداشت شهدای عملیات بازی‌دراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون کرمانشاه، محفل شعرخوانی در بقعه‌ی احمدابن اسحاق سرپل‌ذهاب، توسط کانون کرمانشاه و به مناسبت بزرگداشت شهدای عملیات بازی‌دراز برگزار شد.
در این محفل ادبی که با حضور کارشناسان و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه برگزار شد؛ تعدادی از شعرای نوجوان و بزرگسال سرپل‌ذهاب و کرمانشاه درباره‌ی "بازی‌دراز ودفاع مقدس" در این منطقه‌ی عملیاتی و شهدای گرانقدرش برای علاقه‌مندان شعرخوانی داشتند.

محفل شعرخوانی در بقعه‌ی احمدابن اسحاق سرپل‌ذهاب
در همین راستا در خصوص اشعار سروده شده و حال و هوای هر شعر و سراینده‌ی آن صحبت شد و مخاطبان حاضر نیز نظرات خود را در این باره ارائه نمودند و در ادامه در مورد فعالیت‌های ادبی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نحوه‌ی اجرای آنها و جذب اعضای کانون در این زمینه، توسط کارشناس ادبی استان کرمانشاه توضیحاتی داده شد.
گفتنی‌است عملیات بازی‌دراز نتیجه‌ی ایمان، غیرت، شجاعت و ولایتمداری نیروهای رزمنده ارتش و سپاه است که هر ساله در اردیبهشت‌ماه، آیینی به یاد شهدا و غربت جبهه‌های این منطقه در مناطق عملیاتی استان کرمانشاه برگزار و با حضور هزاران نفر از راهیان نور، اردوهای عاشقان سرزمین نور آغاز می‌شود و نمونه‌ای از هزاران افتخارآفرینی دروان طلایی دفاع مقدس است که در اذهان همگان جاوید و مانا مانده است.

محفل شعرخوانی در بقعه‌ی احمدابن اسحاق سرپل‌ذهاب
عملیات بازی‌دراز با رشادت‌های رزمندگان اسلام توانست منجر به بازپس‌گیری منطقه‌ای شود که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود و معادلات رژیم متخاصم بعثی را برای اشغال و تصرف این منطقه با اهمیت به هم ریخت. ارتفاعات بازی دراز از مناطق حساس غرب کشور و استان کرمانشاه، نماد عشق و عرفان است که ۴۲ سال پیش رزمندگان شجاع و دلاور با ۲ گردان از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ۲ گردان از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در این عملیات حضور داشتند و در مقابل دشمن بعثی عراق به پیروزی رسیدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =