کد خبر: 340035
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
راهیابی دو عضو ادبی کانون استان اردبیل به باشگاه قاف

کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون استان از راهیابی دو عضو ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل به باشگاه رویش استعدادهای برتر ادبی نوجوان در بخش داستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، مهدیه علیقلیزاده، کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون استان گفت: دو عضو ادبی مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون اردبیل به باشگاه رویش استعدادهای برتر ادبی نوجوان موسوم به قاف در بخش داستان راه یافتند.

وی بابیان اینکه فرایند انتخابِ اعضای باشگاه قاف در دو مرحله انجام گرفت، اظهار داشت: در مرحله نخست، آثار اعضای مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موردبررسی و داوری قرار گرفت و پس‌ازآن در مرحله دوم اعضا برای گفت‌وگو دعوت شدند.

کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون استان تصریح کرد: گفت‌وگوها به شکل غیرحضوری در فضای اسکای روم از سوی گروه ارزیابی، در پنج جلسه شش‌ساعته انجام گرفت و در پایان ۵۳ نفر به‌عنوان اعضای منتخب داستان انتخاب شدند که از این میان یسنا نظمی و فاطمه صباحی هر دو از مرکز شماره یک کانون اردبیل به باشگاه رویش استعدادهای برتر ادبی نوجوان (قاف) کانون پرورش فکری راه پیدا کردند.

وی افزود: مربیگری هر دو عضو را سمیه حسین زاده مربی ادبی مراکز کانون اردبیل بر عهده دارد.

علیقلیزاده تربیت نسل نو شاعران و نویسندگان متعهد در حوزه کودک و نوجوان و برنامه‌ریزی سه‌ساله برای رشد و بالندگی آینده‌سازان با بهره‌گیری از شیوه‌های هدفمند و استفاده از ظرفیت‌های صاحبان قلم و اندیشه در ارتقای آگاهی‌های اعضا را ازجمله اهداف این حرکت فرایند محور ادبی عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: این باشگاه پیش‌ازاین نیز کار خود در بخش شعر را شروع کرده و زهرا ناصری و فاطمه حسین پور از مرکز شماره‌ی پنج کانون اردبیل به مربی‌گری پریناز ستونه عضو باشگاه بوده و در کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری در حال یادگیری مباحث ادبی هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =