برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم برای مربیان کانون کرمانشاه

برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم برای مربیان کانون کرمانشاه، یکی از ویژه‌برنامه‌هایی بود که به مناسبت هفته‌ی جهانی نجوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون کرمانشاه، برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم برای مربیان کانون کرمانشاه، یکی از ویژه‌برنامه‌هایی بود که به مناسبت هفته‌ی جهانی نجوم برگزار شد.
محمد خیاط زنجانی مدیرکل کانون استان گفت: یکی از ویژه‌برنامه‌هایی که در هفته‌ی جهانی نجوم و توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه  برگزار شد، برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم ویژه‌ی مربیان فرهنگی و مربی‌مسئولان مراکز استان بود، این دوره به صورت حضوری برای مراکز سطح شهر و مجازی برای مراکز شهرستان‌ها برگزار شد تا تمامی مربیان عزیز کانون استان بتوانند از آن بهره‌مند گردند.

برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم برای مربیان کانون کرمانشاه
وی افزود: این دوره‌ی آموزشی در سه بخش مجزا برگزار گردید، که شامل کارگاه آموزش نجوم به زبان ساده با رویکرد کودک و نوجوان، نجوم و رابطه‌ی آن با مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بخش آخر نیز نجوم و هوش مصنوعی بود؛ که مدرسان در این دوره سعی بر این داشتند تا بتوانند مباحث مرتبط را به شکلی کاربردی برای مخاطبان تبیین نمایند.
در این دوره ضمن تعریف اهداف و دستاوردهای علم نجوم، توضیحات جامعی در رابطه با مفاهیم این علم همچون آسمان، کهکشان، اجرام آسمانی، منظومه‌ی شمسی سیاه‌چاله‌ها و بسیاری از مباحث مرتبط دیگر ارائه شد؛ همچنین استفاده از هوش مصنوعی در علم نجوم از دیگر موضوعات این دوره بود که به آن پرداخته شد و مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم برای مربیان کانون کرمانشاه
لازم به ذکر است، علی قسمتی از مربی مسئولان مراکز استان کرمانشاه و مربی نجوم، علی عادلی از مدرسان و مسئول موسسه‌ی ویرا و همکار بخش حلقه‌های میانی،  مدرسان این دوره بودند.

برگزاری دوره‌ی آموزشی نجوم برای مربیان کانون کرمانشاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =