کد خبر: 340130
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۲
بازدید 33
برگزاری همایش والدین آگاه، فرزندان موفق در مرکز 3 همدان

مرکز فرهنگی- هنری شماره 3 همدان به مناسبت هفته ملی جمعیت همایش والدین آگاه، فرزندان موفق را برای مادران با همکاری روانشناسان اندیشکده سلامت روان همت برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان همدان، جمعیت جوان به عنوان یکی از عوامل مهم اقتدار هر کشور به شمار می‌رود. نیروی مولد و جوان یکی از پایه‌های اصلی قدرت و رشد اقتصادی _ اجتماعی محسوب شده و قدرت و توسعه هر کشور در رابطه با نیروی انسانی و جمعیت معنا پیدا می‌کند. از این رو  30 اردیبهشت ماه سالروز ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری بوده که در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز ملی جمعیت نامگذاری شده است.

در سال جاری هفته ملی جمعیت از شنبه 29 اردیبهشت تا جمعه 4 خرداد با شعار «سهم من در جوانی ایران» از سوی مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با هدف تقویت هویت و کرامت مادری، تحکیم خانواده و تقویت نشاط درون خانواده،  ترویج ازدواج به هنگام، آسان و پایدار و..اعلام شده است.

از آنجا که یکی از مخاطبان اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، والدین آنها خصوصا مادران هستند در مراکز فرهنگی- هنری خود کارگاه‌های مهارت فرزندپروری و فرزندآوری با اساتید مجرب در این حوزه برای والدین برگزار می‌کند که یکی از مراکز فعال در برگزاری دوره‌های روانشناسی و فرزندآوری مرکز فرهنگی- هنری شماره 3 همدان است.

برگزاری همایش والدین آگاه، فرزندان موفق در مرکز 3 همدان

این مرکز با توجه به آغاز هفته ملی جمعیت اقدام به برگزاری همایش والدین آگاه، فرزندان موفق با حضور بیش از 100 مادر و فرزند با همکاری موسسه فضای مجازی سراج و اندیشکده سلامت روان همت با هدف آگاهی بخشی به والدین با موضوع پرورش آگاهانه فرزندان در جهت تربیت و رشد ایرانی کرد.

در این همایش، برنامه‌های متنوعی برای آشنایی خانواده‌ها با روش‌های تربیت فرزند و استعدادیابی کودکان و نوجوانان اجرا شد که بخشی از آن استعدادیابی کودکان با تفسیر نقاشی کودکان بود به این روش که کودکان نقاشی‌های خود را ترسیم کرده و متخصصان روانشناسی با بررسی این نقاشی‌ها به درک کلی رابطه کودک با خانواده‌اش، کیفیت رابطه احساسی کودک و یا نوجوان با خانواده خود، شخصیت کودکان بر اساس ساختار خانواده، بلوغ عاطفی احساسات و روابط خانوادگی به نتایجی رسیدند.

برگزاری همایش والدین آگاه، فرزندان موفق در مرکز 3 همدان

روانشناسان در این آزمون استعدادیابی از آزمون استعدادیابی جان اوکانر برای شناسایی استعدادهای ۱۲گانه کودکان استفاده کردند که این استعدادها عبارتند از کار با انگشتان و دست، تجسم فضایی و درک ساختارها تشخیص صدا و موسیقی، ایده پردازی، رنگ شناسی، تحلیل و استدلال محاسباتی سیلوگرام، حافظه طراحی استقرایی، آینده نگری و تندخوانی.

برگزاری همایش والدین آگاه، فرزندان موفق در مرکز 3 همدان

همچنین در این کارگاه مهارت‌های فرزندپروری به والدین، تله‌های ذهنی و طرحواره درمانی به عنوان روش‌هایی برای تربیت فرزند آموزش داده شد.  

در پایان متخصصان روانشناسی و استعدادیابی به سوالات مادران پاسخ دادند و  این همایش با استقبال خوب خانواده‌ها روبرو شد.

برگزاری همایش والدین آگاه، فرزندان موفق در مرکز 3 همدان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =