فراخوان سیزدهمین جشنواره‌ی مطبوعات کودک و نوجوان منتشر شد

سیزدهمین جشنواره‌ی مطبوعات کودک و نوجوان کانون امسال هم با تاکید بر موضوع محیط زیست برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مدیران ‌مسوول، سردبیران نشریه‌های کودک و نوجوان، نویسندگان، شاعران، تصویرگران، خبرنگاران و عکاسان فعال در حوزه ادبیات کودک و نوجوان تا 24 آبان 1396 فرصت دارند آثار منتشر شده در سال‌های 1394 و 1395 را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان، علاوه بر بخش ویژه، آثار مطبوعات کودک در 15 بخش‌ همچون تیتر، خبر، گفت‌وگو، سرمقاله، یادداشت و مقاله، گزارش، طنز مطبوعاتی، کاریکاتور، کمیک استریپ، گرافیک مطبوعاتی (طراحی جلد، صفحه‌آرایی و تصویرگری)، عکس، داستان تألیف (کودک و نوجوان)، شعر (کودک و نوجوان)، آثار مخاطبان (نهایت سن پدیدآورنده 18 سال تمام، در زمان چاپ اثر در نشریه) و انتخاب نشریه‌ی برتر از نگاه کودکان و نوجوانان داوری می‌شود.

بر اساس این گزارش، فعالان این حوزه باید سه نسخه از هر اثر (یا یک نسخه به همراه CD PDF) که در نشریات رسمی ویژه کودکان و نوجوانان منتشر شده‌ است را به این دبیرخانه ارسال کنند.

بر همین اساس، با توجه به اهمیت محیط زیست، در این جشنواره نیز مانند دوره‌ی قبل، آثار منتشر شده در این حوزه به صورت مجزا در بخش ویژه مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

این دبیرخانه در فراخوان خود تاکید کرده است تیترها و آثاری که نام پدیدآورنده به صراحت در نشریه بیان نشده یا با نام مستعار منتشر شده‌اند، در صورتی که به مرحله‌ی پایانی راه یابند، با تأیید کتبی نام پدیدآورنده از سوی مدیر مسوول یا سردبیر نشریه، مود بررسی قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان شهید خالد اسلامبولی، شماره 26، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واحد انتشارات، دبیرخانه‌ی سیزدهمین جشنواره‌ی مطبوعات کودک و نوجوان ارسال کنند.

شرکت کنندگان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن مستقیم 88703660 یا 9- 88715545 داخلی 481 تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =