گروفالو در ایران ۱۰ ساله شد

گروفالو نوشته جولیا دونالدسون در حالی به چاپ ششم رسیده است که این کتاب برای نخستین‌بار در سال ۱۳۸۷ در اختیار مخاطبان ایرانی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر که با ترجمه‌ آتوسا صالحی منتشر شده است داستان موجودی عجیب غریب با عاج، ‌پنجه و دهان ترسناک است. موش کوچولو قرار است به دیدن این موجود عجیب برود و در بین راه از دیگر حیوانات نیز دعوت می‌کند تا همراه او باشند ولی سایرین با توجه به توصیف‌هایی که از گروفالو می‌شنوند از این تصمیم منصرف می‌شوند.

در بخشی از این کتاب که در سال‌های گذشته و بر اساس آمار کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور به یکی از پرمخاطب‌ترین کتاب‌های کودک تبدیل شد، می‌خوانیم: «این دیگر چه جور جانوری است، با این پنجه‌های ترسناک و دندان‌های ترسناک و پوزه‌ ترسناک. زانوهای قلنبه قلنبه و ناخن‌های برگشته و یک زگیل سمی نوک دماغش. چه چشم‌های نارنجی و زبان سیاهی دارد. پشتش هم که پر است از یک عالمه تیغ بنفش.»

گفتنی است این اثر که تصویرگری آن را اکسل شفلر بر عهده داشته است، در ۲۸ صفحه و با قیمت ۹هزار تومان در اختیار مخاطبان بالای ۵ سال قرار گرفته است.

«گروفالو» با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. پیش‌تر نیز ۳۱ هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =