کار در حوزه‌ی کودک و نوجوان بسیار سخت است

نماینده مردم شهرستان گرمسار، آرادان و ایوان‌کی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان، کار در حوزه‌ی کودک و نوجوان را سخت برشمرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، نبی‌اله خدابخشی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان به‌منظور حمایت بیشتر مسئولان استان، عصر چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ با غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان گرمسار، آرادان و ایوان‌کی در مجلس شورای اسلامی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ابراز خرسندی از فعالیت‌های مربیان کانون پرورش فکری در حوزه‌ی غرب استان با بیان این‌که فاضل نظری مدیرعامل جوان کانون پرورش فکری دارای روحیه‌ای مناسب و علاقمند به فعالیت در حوزه‌ی کودک و نوجوان است، توجه‌اش به جوان‌گرایی را ستودنی دانست.

کاتب در ادامه کار در حوزه‌ی کودک و نوجوان را سخت، عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که ما در جامعه ایرانی خیلی شاهد آن هستیم، افزایش روحیه انتقادی و رواج انتقادگری است.

وی اظهار داشت: ریشه‌ی تفکر نقادانه در ایران برخلاف کشورهایی که نگاه سازنده‌ و توسعه‌محور دارند به تربیت در دوره‌ی کودکی برمی‌گردد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معمولاً جوامعی که روحیه خلاقیت‌آفرینی و کارآفرینی و نواندیشی کم‌تری دارند بیش‌تر به سمت تفکر نقادانه پیش می‌روند؛ اما اگر جامعه‌ای اندیشه‌گرایی‌اش بیش‌تر باشد، بخش انتقادی آن، کم‌تر می‌شود.

کاتب با بیان این‌که در یافته‌های علمی نقاط تاریک زمانی بیش‌تر خودش را نشان می‌دهد که نقاط شفاف خودش را آن‌طور که باید نشان ندهد، گفت: اگر نگاه انتقادی در کودکی و نوجوانی که کار بسیار سختی هم هست نهادینه و پرورش شود در آینده تعداد افراد بیکار و بسیاری از معضلات اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به عملکرد خوب مربیان کانون پرورش فکری گرمسار در این زمینه بر علاقه و انگیزه آنها در حوزه‌ی کودک و نوجوان تأکید و آمادگی خود را از هرگونه حمایت و مساعدت با کانون پرورش فکری اعلام کرد.

مدیرکل کانون استان سمنان نیز در این دیدار به ارائه گزارش کوتاهی از پیشینه و عملکرد کانون پرورش فکری پرداخت و با توجه به اهمیت دوران کودکی، اختصاص بودجه برای توسعه طرح‌های فرهنگی و ‌گسترش فضاهای فیزیکی و فراهم‌ساختن زمینه‌ی تعامل بیش‌تر دستگاه‌های فرهنگی را خواستار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =