علی بوذری داور مسابقه تصویرگری براتیسلاوا شد

علی بوذری هنرمند ایرانی به عنوان یکی از داوران بین‌المللی مسابقه تصویرگری براتیسلاوا معرفی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، اسامی هیات داوران بین‌المللی مسابقه تصویرگری براتیسلاوا که یکی از معتبرترین مسابقه‌های تصویرگری در جهان است از سوی برگزارکنندگان این رقابت اعلام شد.

بر همین اساس، در حالی نام این هنرمند ایرانی برای دومین دوره پیاپی در میان 9 داور بین‌المللی این مسابقه به چشم می‌خورد، که طی 10 سال گذشته (به غیر از دوره پیش) هیچ داور ایرانی در این مسابقه حضور نداشته است.

بر اساس این خبر در حاشیه این رویداد هنری، کارگاه آموزشی تصویرگران شرکت‌کننده از سوی کشورهای مختلف برگزار می‌شود که محمدحسین ماتک تصویرگر ایرانی برای حضور در این کارگاه نیز انتخاب شده است.

برگزاری این کارگاه به عهده Miro Regitko تصویرگر برجسته اسلواکی است. از شرکت کنندگان در این کارگاه نیز خواسته شده است موضوع‌های «عشق در یک افسانه»، «عشق یک موجود افسانه‌ای»، »افسانه‌های قدیمی یا داستان‌های عاشقانه که ریشه در کشورشان دارد»، «عشق به غذا» و «عشق شما به یک محصول هنری» را برای ارائه مورد توجه قرار دهند و قرار است یکی از این موضوع‌ها از سوی شرکت کنندگان انتخاب و 3-4 فریم تصویرگری در سایز A3 تهیه و در پایان کارگاه برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته شود.

بر اساس این خبر، در این نمایشگاه فعالان و محققان حوزه تصویرگری کتاب کودک به ارائه مقاله می‌پردازند که حسین شیخ‌رضایی از ایران نیز برای ارائه‌ مقاله‌ای با موضوع «مکتب تصویرگری اورجینال در جهان دیجیتال» معرفی شده است.

نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا هر دو سال یکبار در جمهوری اسلواک، آثار تصویرگران کتاب‌های ویژه کودکان را به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو UNESCO، کمیته کتاب برای نوجوانان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا، امکان رویارویی تصویرگران را فراهم کرده و شرایط را مناسب برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر می‌کند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایندگی از سوی IBBY کمیته کتاب برای نسل جوان در ایران (شورای کتاب کودک)  مسئولیت هماهنگی‌های حضور ایران در این مسابقه را بر عهده دارد و از نمایندگان حاضر در این مسابقه حمایت می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =