کد خبر: 289658
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
 بهناز ضرابی‌زاده مدیرکل کانون استان همدان شد

بهناز ضرابی‌زاده نویسنده و راوی کتاب نام‌آشنای دختر شینا از سوی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان مدیرکل جدید کانون استان همدان منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فاضل نظری، این نویسنده برگزیده جشنواره‌های داستان‌نویسی کشور و خالق ده‌ها عنوان اثر داستانی و مولف بیش از دویست و پنجاه اثر داستانی و ادبی در نشریات و مجلات برگزیده کشوری را به این سمت منصوب کرد و اداره ۴۱ مرکز کانون این استان شامل: ۲۸ مرکز ثابت، ۱۰ مرکز سیار و ۳ مرکز پستی را به وی سپرد.
مدیرعامل کانون در این حکم اظهار امیدواری کرده است که به همت مدیرکل جدید و همکاران استان همدان و از رهگذر ملاحظه راهبردهای عملیاتی کانون و هماهنگی با استاندار و سایر مسئولان دستگاه‌های مرتبط، آن استان و تعامل موثر با همکاران ستادی در مسیر تحقق اهداف کانون گامهای موثری برداشته شود.
فاضل نظری هدف محوری کانون را به عنوان یکی از نقش‌آفرینان ممتاز و متمایز عرصه تعلیم و تربیت و تعالی آینده‌سازان ایران اسلامی، شکوفایی استعدادها و پرورش ذوق و خلاقیت کودکان و نوجوانان بیان  کرد و تحقق این اهداف را علاوه بر نیاز به وجود محیطی پر نشاط، امیدبخش و بهره‌مندی از ظرفیت دانش، تجربه و انگیزه والای خانواده ارجمند کانون، مستلزم تعمیق برنامه‌ها و کیفی‌سازی فعالیت‌ها دانسته و بر توجه به ابزارها و روش‌های نوین پرورش خلاقیت، تقویت و توسعه همکاری با مدارس و پرداختن به آموزش هدف‌مند مهارت‌ها و مقوله‌های فرادانشی متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتضاهای فرهنگی بومی توصیه کرده است.
بر اساس این گزارش بهناز ضرابی‌زاده متولد سال ۱۳۴۷ در همدان است و پیش از این به‌عنوان کارشناس مسوول آفرینش‌های ادبی کانون استان فعالیت می‌کرد.
دختر شینا معروف‌ترین اثر ضرابی‌زاده، روایت خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان همسر سردار حاج ستار ابراهیمی‌هژیر از شهدای جنگ ایران و عراق است که در سال ۱۳۹۳ به عنوان کتاب سال شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس برگزیده و در سال ۱۳۹۵ نیز تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب درج شد.
ساجی، گلستان یازدهم، محله حاجی و مرغ شل از دیگر آثار اوست.
ضرابی‌زاده جایگزین سیدمحمدرضا جوادی مدیرکل کانون استان همدان شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =