کد خبر: 290413
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
بازدید 559
نمایش فعالیت‌های خلاقانه کانون گیلان در جشنواره جابربن‌حیان

هشتمین جشنواره کشوری جابربن‌حیان در منطقه آزاد بندرانزلی با نمایش فعالیت‌های هدف‌مند و خلاقانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان همراه‌شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، جشنواره کشوری پروژه‌های علمی دانش‌آموزان دوره ابتدایی به میزبانی منطقه آزاد بندرانزلی آغازشد و کانون استان گیلان افزون‌بر مشارکت در برگزاری این رویداد علمی، به نمایش بخشی از ظرفیت‌های گسترده خود در تربیت نسلی خلاق و پویا پرداخت.

آیین آغازین این رویداد علمی که از ۲۵ تا ۲۷ مردادماه جاری و در محل نمایشگاه‌ و همایش‌های منطقه‌ی آزاد بندرانزلی صورت‌می‌گیرد، حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش، سرپرست استانداری گیلان، جمعی از مسوولان و دانش‌آموزان خلاق و برگزیده سراسر کشور را به‌همراه‌داشت و کانون پرورش فکری کودکان نقشی سازنده در فضاسازی و اجرای برنامه‌های جانبی آن ایفاکرد.

برهمین اساس مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری این مجموعه در حاشیه برگزاری این جشنواره به اجرای فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری پرداختند و از کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها برای حضور در مراکز کانون دعوت‌کردند.

این فعالیت‌ها نگاهی ویژه به انتقال آموزهای دینی و معرفی فعالیت‌های کتاب‌محور کانون داشت و هنرنمایی اعضا و مربیان با اجرای نمایش آیینی و سرود «غدیر»، ازجمله این برنامه‌ها بود.

کانونی‌ها هم‌چنین به معرفی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی پرداختند و از اهداف این حرکت‌فرهنگی در پاس‌داشت داشته‌ها و انتقال ارزش‌ها و باورهای بومی محلی برای حاضران‌سخن‌گفتند.

قصه‌گویی اعضای نوجوان کانون با بهره‌گیری از کتاب «کلوچه‌های خدا» آشناسازی مخاطبان با بیش از ۴۰ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی این مجموعه نیز ازدیگر برنامه‌های مربیان و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حاشیه برگزاری هشتمین جشنواره علمی دانش‌آموزی «جابربن‌حیان» به‌شمارمی‌رفت.

گفتنی است،  گشایش نمایشگاه دستاوردهای علمی دانش‌آموزان سراسر کشور و ادای احترام به گلزارشهدای بخش خمام شهرستان رشت، از جمله برنامه‌های نخستین روز این جشنواره محسوب‌می‌شد که با حضور مدیر کل کانون استان گیلان صورت‌گرفت.

شایان‌ذکر است، جشنواره کشوری جابربن‌حیان که هشتمین دوره برگزاری خود را تجربه‌می‌کند، نگاهی ویژه به تحقق فعالیت‌های علمی، افزایش مهارت‌های زندگی و اهداف نگرشی و بینشی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی سراسر کشوردارد.

معرفی فعالیت های کانون گیلان به مخاطبان
اجرای سرود«غدیر» از سوی اعضای کانون گیلان
آیین آغازین جشنواره علمی جابربن حیان

تجلیل از برگزیدگان جشنواره

ادای احترام به گلزار شهدای بخش خمام رشت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =