فراخوان بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در استان مرکزی آغاز شد.

قنبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، از انتشار فراخوان بیست و دومین جشنواره بین المللی "قصه گویی" در استان مرکزی خبرداد و گفت: این جشنواره ویژه کودکان و نوجوانان و در ۲ بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای با شعار "آینده ساختنی است" برگزار می‌شود.

قنبری افزود: علاقه‌مندان به شرکت در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ فرصت دارند برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.

او با اشاره به اینکه استان مرکزی استعدادهای زیادی در حوزه قصه گویی دارد اضافه کرد: برگزاری جشنواره بین المللی «قصه گویی» به شناسایی استعدادها در کشور و استان‌ها کمک می‌کند.


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی ادامه داد: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی و با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان دختر و پسر ۱۴ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه احیای سنت قصه گویی، برنامه ریزی در جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه گویی و مشارکت مردم و ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه از اهداف برگزاری جشنواره قصه گویی است ادامه داد: "تمرین زندگی و ارائه قصه‌هایی از دل قصه زندگی انسان ها" رویکرد اصلی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی است.

قنبری توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی را یکی از مهمترین اهداف برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی «قصه گویی» عنوان کرد و گفت: ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و موثر میان قصه گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و اساتید حوزه قصه و قصه گویی، است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =