نشست ادبی دو پنجره با موضوع نقد کتاب " کاش حرفی بزنی"

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان در نشست ادبی دو پنجره، میزبان مصطفی رحماندوست نویسنده و شاعر معاصر کشور در حوزه ادبیات کودک و نوجوان بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری گلستان، مصطفی رحماندوست در نشست نقد کتاب «کاش حرفی بزنی » گفت: حدود ۲۰ سال پیش هر هفته با تعدادی از شاعران از جمله بیوک ملکی، اسدالله شعبانی، افسانه شعبان‌نژاد دور هم جمع می شدیم شعر می‌خواندیم و ایرادهای هم را می‌گرفتیم.

وی افزود: در آن جلسه‌ها بود که سرودن شعر با مسئله عشق را برای نوجوانان در آن گروه مطرح کردم و به اتفاق دیگر دوستان پس از مطالعه تعداد زیادی کتاب روانشناسی نوجوان و کشف این موضوع که نگاه نوجوانان به عشق نگاه بسیار پاک و مقدسی است، کار سرودن شعر را با این موضوع برای نوجوانان آغاز کردیم که حاصل آن دو کتاب "ترانه های عاشقانه" و "کاش حرفی بزنی" شد.

در ادامه این نشست اولین شعر کتاب "کاش حرفی بزنی" مورد نقد و بررسی قرار گرفت و نوجوانان شرکت کننده معتقد بودند در این کتاب نویسنده خیلی خوب به درون نوجوانان نفوذ کرده و حرف دل نوجوانان را زده است و به مسائلی چون، انتظار، دیدار، شوق و ... خوب پرداخته است.

در بخش بعدی این نشست ابتدا اعضا هر یک به شعر خوانی پرداختند و مصطفی رحماندوست به نقاط ضعف و قوت اشعار آنها اشاره کرد.

همچنین در پایان این نشست از کتاب نوقلمان۲ که مجموعه‌ای از آثار برگزیده اعضای انجمن‌های ادبی مراکز فرهنگی هنری کانون گلستان تدوین و بچاپ رسیده است، رونمایی شد.

مصطفی رحماندوست در دومین روز حضورش در استان گلستان به شهرستان علی آباد کتول سفر کرد و در جمع اعضای ادبی مراکز کانون استان، حضور یافت و پیرامون کتاب کاش حرفی بزنی با نوجوانان این شهرها به گفتگو پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =