خانواده‌های کرجی با فضای مجازی و آسیب‌های آن، آشنا شدند

پلیسس فتا با همکاری اداره کل کانون البرز اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه‌ی آسیب‌های اجتماعی  فضای مجازی، برای اعضا کانون و خانواده‌های آنان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز، به نقل از کارشناس آموزش و پژوهش استان، این دوره‌ها با هدف آشنایی کودکان ونوجوانان و خانواده‌های آنان با آسیب ها ومشکلات فضای مجازی برگزار شد.

کارشناسان پلیس فتا در این  سلسله آموزش‌ها که در مراکز ۱، ۲ و مجتمع کانون کرج، برگزار شد در دو بخش ویژه‌ی والدین و کودکان ونوجوانان، دوره های آموزشی را با هدف   آشنا کردن کودکان  ونوجوانان و خانواده‌های آنان با آسیب‌ها و تهدیدهای موجود در فضای مجازی،  مطرح کردند.

در بخش ویژه‌ی والدین، این کارشناسان توضیحاتی را در خصوص چگونگی تعامل با فرزندان در زمینه‌ی استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده و توصیه‌هایی  در خصوص استفاده‌ی امن از درگاه های پرداخت اینترنتی و ... ویژه‌ی بزرگسالان را  مطرح کردند.

در بخش ویژه‌ی کودکان ونوجوانان نیز، انتخاب بازی‌های  مناسب و تکنیک‌های جنگ نرم دشمنان از جمله تخریب ارزش‌های اسلامی و ملی ما در قالب بازی‌های رایانه‌ای و لزوم برخورد مناسب افراد در خصوص انتخاب  بازی، عدم رد و بدل اطلاعات شخصی در فضای مجازی  و ...  از جمله موارد مهمی  بود که مطرح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =