فعالان فیلم کودک قدردانی شدند

قدردانی از پخش‌کنندگان، سینماداران و تهیه‌کنندگان فعال حوزه سینمای کودک و نوجوان در سال ۹۷ در هفته ملی کودک روز دوشنبه ۱۵ مهر در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آیین قدردانی از پخش‌کنندگان، سینماداران و تهیه‌کنندگان فعال حوزه سینمای کودک و نوجوان در سال ۹۷ با حضور دست‌اندرکاران و فعالان سینمای کودک و هم‌زمان با هفته ملی کودک، عصر روز دوشنبه ۱۵ مهر در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

اجرای این مراسم بر عهده فرزاد حسنی بود. در این بخش علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی روی صحنه حضور پیدا کرد و گفت: سینمای ایران هویت متکثری دارد و سینمای کودک و نوجوان یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. سینمای کودک در سپهر سینمای کشور مانند یک نقشه گنج‌ است که باید کشف شود.

وی تأکید کرد: سینمای کودک سینمای امید و سینمای آینده ماست. یکی از اهداف برنامه امروز توجه دادن به عنصر فیلم‌سازی برای مخاطبان سینمای کودک در سراسر کشور است.

تابش ادامه داد: اتفاق‌هایی که در سینمای کودک رخ داده نیازمند حمایت و توجه سرمایه‌گذاران و سینماداران است. داستان جذاب، خانواده محور بودن، ایجاد شور و نشاط و امید در مخاطبان و استفاده از فناوری روز از سوی شورای سیاست‌گذاری سینمای کودک است.

مدیرعامل بنیاد فارابی اظهار کرد: هدف‌گذاری ما در بنیاد برای جذب مخاطبان خاموش است. در شهرهایی که در جهان زندگی می‌کنیم مفهوم شهر دوست‌دار کودک وجود دارد و امیدوارم سینمای دوست‌دار کودک را از سال آینده داشته باشیم و سالن‌های سینما و سامانه‌های پخش مجازی فیلم‌ها این عنوان را استفاده کنند.

وی با بیان این‌که توجه به طراحی تولید و حضور گروه‌های خلاق، نگارش فیلم‌نامه و بحث پیچینگ با حضور متخصصان در شورای سیاست‌گذاری سینمای کودک در دستور بنیاد فارابی قرار دارد، افزود: خوشحالیم برای شکوفایی سینمای کودک همه ارکان سینمای ایران پای کار آمده‌اند.

تابش یادآور شد: بر اساس رصد و پایشی که انجام داده‌ایم سال ۹۹ سال پرباری برای سینمای کودک و نوجوان خواهد بود. ۱۵ فیلم در حال تولید و ۱۳ فیلم آماده اکران هستند.

سپس قدردانی از فعالان برگزیده سینمای کودک در سال ۹۷ انجام شد. در ابتدا و در بخش بهترین سینماهای دوست‌دار کودک، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی آزادی و پردیس سینمایی چهارباغ اصفهان به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم پرمخاطب‌ترین سالن‌های اکران فیلم‌های کودک در سال ۹۷ را کسب کردند.

در بخش قدردانی پخش‌های فعال سینمای کودک، از غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری، پخش فیلم‌سازان موعود با مدیریت حبیب اسماعیلی و داریوش باباییان مدیرعامل پخش شکوفا فیلم به ترتیب به عنوان رتبه‌های اول تا سوم بهترین پخش کننده‌های فیلم کودک قدردانی شد.

سپس حامد جعفری تهیه‌کننده انیمیشن «فیلشاه» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم کودک و نوجوان در سال ۹۷ گفت: با آقایان حسین ربانی‌ معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و محمدرضا کریمی‌صارمی مدیرکل امور سینمایی کانون در ساخت یک فیلم همکاری داریم که امیدوارم تجربه موفقی باشد.

در ادامه از سیدجواد هاشمی تهیه‌کننده «پیشونی سفید ۲ و ۳» به عنوان تهیه‌کننده برتر سینمای کودک در سال ۹۷ قدردانی شد.

وی در این بخش از مراسم تصریح کرد: باید دست سرمایه‌گذاران سینمای کودک را بوسید. متأسفانه به آن‌ها کمتر توجه می‌شود و آن‌ها به همین دلیل کمتر وارد گود می‌شوند.

قدردانی از سازمان مردم نهاد سامانه اردویی مدارس و قدردانی از مجید فولادوند مدیرعامل پردیس سینمایی کیان به عنوان فعال‌ترین سالن سینمایی در اکران‌های دانش‌آموزی در سال ۹۷ از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

بخش ویژه مراسم نیز اختصاص به قدردانی از چند خانواده شهید مدافع حرم داشت. در این بخش از محمدمتین، محمدیاسین و نهال فرزندان شهید مهدی قاضی‌خواهی، ملیکا و مبینا رفیعی فرزندان شهید محمدرئوف رفیعی و سیدکاظم حسینی برادر سیدمحمد حسینی قدردانی شد.

در پایان این مراسم و در قالب هفته فیلم کودک، فیلم «منطقه پرواز ممنوع» برای حاضران نمایش داده شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =