از وزیر ارتباطات تا شهردار تهران

اعضای نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در طول هفته ملی کودک به هشت نفر از مسئولان تاثیرگذار در حوزه کودک و نوجوان تندیس «منشور آینده» اهدا کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این تندیس‌ها طی روزهای شنبه سیزدهم تا جمعه نوزدهم مهر ۱۳۹۸ به هشت نفر از مسئولان تاثیرگذار در حوزه کودک و نوجوان تندیس «منشور آینده» اهدا شد.

تندیس‌های «منشور آینده» به غلامرضا شریعتی استاندار خورستان، علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خانم مندیپ اوبرایان نماینده یونیسف در ایران، پیروز حناچی شهردار تهران، امیرحسن دهقانی معاون مدیرعامل خبرگزاری مهر، علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا و پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس اهدا شد.

در متن این منشور که از سوی اعضای انجمن‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نوشته شده، آمده است: «این حرف‌های آینده است. حرف نویسندگان، هنرمندان، صنعت‌گران، پزشکان، معلمان و سرانجام پدران و مادران آینده‌ای نه چندان دور.

حرف کودکانی که قرار است واژه‌ها را از نویسندگان، آفرینش‌گری را از هنرمندان، ابزارها را از صنعت‌گران، قلم‌ها را از معلمان و بی‌شک انسانیت و اخلاق را از پدران و مادران و سازندگی آینده را از همه آن‌ها بیاموزند و پلی بنا کنند به سوی آینده‌ای بهتر.

ما زنان و مردان فردایی هستیم که آینده را از امروز در بازی‌های کودکانه تمرین می‌کنیم و در کنار هم مهربانی، صبر و نوع دوستی و احترام به خوبی‌ها را یاد می‌گیریم.

ما امروز روی انگشت‌های پا می‌ایستیم تا بلندتر دیده شویم و جدی‌تر به چشم بیائیم.

گاهی برای ما کتاب می‌خوانید و گاهی خود تمرین خواندن می‌کنیم.

ما امروز قهرمانان قصه‌ها را به یاد می‌سپاریم تا خود قهرمانان ایرانی شادتر و آبادتر باشیم.»

برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =