داوران نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون استان تهران معرفی شدند

«محمد عسگری، سمیه گلباز و ساغر لطفی نژاد » با ابلاغی از سوی مدیرکل کانون استان تهران به‌عنوان داوران مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در سه بخش صحنه‌ای، نمایش عروسکی و نمایشنامه خوانی در گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال از یکم تا سوم آبان ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان این مرحله برای راه‌یابی به دور ملی طی سه روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

بر اساس این گزارش، نوشین آغاز معاون فرهنگی کانون استان و دبیر اجرایی این جشنواره از حضور پرشور اعضای نوجوان در این جشنواره خبر داد و گفت؛ از آغاز سال جاری ۴۴ گروه نمایشی از مراکز فرهنگی هنری کانون استان برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند که پس از گذراندن دو مرحله بازبینی، ۳۲ گروه به مرحله استانی راه یافتند.

وی در ادامه یادآور شد؛ در این دور از جشنواره‌، ۱۸ اثر در بخش نمایش عروسکی، ۶ اثر در بخش نمایشنامه خوانی  و ۸ اثر در بخش تئاتر صحنه‌ای طی سه روز اجرا خواهند داشت.

مدیر اجرایی دور نوزدهم جشنواره هنرهای نمایشی کانون استان با معرفی داوران این دور از جشنواره افزود؛ «محمد عسگری، سمیه گلباز و ساغر لطفی نژاد» به ‌عنوان داوران مرحله استانی این جشنواره معرفی شدند. این تیم متشکل از صاحب‌نظران کانونی و غیر کانونی با تخصص‌های نمایش عروسکی، بازیگری، کارگردانی، نویسندگی متون نمایشی هستند.

«محمد عسکری» بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و کارگردان تئاتر است و بازی در فیلم‌های سینمایی ماجرای نیمروز و رد خون را در کارنامه‌ی خود دارد. وی همچنین داوری چند جشنواره‌ی تئاتر از جمله هیئت انتخاب جشنواره‌ی نمایش‌های طنز استان البرز، داور جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی ایران و جشنواره‌ی تئاتر استان همدان را تجربه کرده است. نویسندگی مجموعه‌ی عروسکی «گوگوجی» شبکه‌ی دو و کارگردانی مجموعه‌ی تلویزیونی «هواتو دارم» برای نوجوانان برخی از آثار وی در حوزه کودک و نوجوان است.

«سمیه گلباز» کارشناس ارشد نمایش عروسکی، مدرس، کارگردان، عروسک ساز و عروسک‌گردان و عضو انجمن نمایشگران عروسکی است که به‌عنوان مدرس تئاتر و تئاتر عروسکی در مدارس و دیگر مجموعه فرهنگی فعالیت می‌کند. وی کارگردانی و عروسک‌گردانی بیش از ۳۰ نمایش کودک را در جشنواره‌های متعدد و معتبر ملی و بین‌المللی در کارنامه خود دارد.

«ساغر لطفی نژاد» دیگر داور این جشنواره است. وی نمایشنامه‌نویس، کارگردان، طراح و سازنده عروسک‌های نمایشی است که فعالیت نمایشی خود را از سال ۷۶ از کانون آغاز کرده و تاکنون بیش از ۳۰ اثر نمایشی در حوزه عروسکی را کارگردانی و به اجرا درآورده است. شرکت در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی نمایش عروسکی و داوری جشنواره کانون استان در سال ۹۷ و آموزش‌وپرورش در سال ۸۷ و ۸۸ برخی از فعالیت‌های وی در حوزه تئاتر کودک و نوجوان است.

گفتنی است نوزدهمین جشنواره‌ی هنرهای نمایشی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران از ساعت ۹ تا ۱۸ از یکم آبان ماه  ۱۳۹۸ در سالن غدیر مجموعه حجاب برگزار می‌شود که این رویداد برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =