تصویرگری‌های علی‌اکبر صادقی به نمایش گذاشته می‌شود

بیش از ۳۰ قطعه از آثار تصویرگری علی‌اکبر صادقی هم‌زمان با هفته تصویرگری در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مجموعه تصویرگری کتاب‌هایی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌چون «حقیقت بلندتر از آسمان» دو قطعه، «عبادتی چون تفکر نیست» یک قطعه، «پیروزی» دو قطعه، «گردآفرید» دو قطعه، «عبدالرزاق پهلوان» یک قطعه، «پهلوان پهلوانان» سه قطعه، «مفرغ‌سازان» سه قطعه، «سفرهای سندباد» هفت قطعه و «فرزند زمان خویشتن باش» یک قطعه از جمله آثار علی‌اکبر صادقی است که در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

همچنین از تصاویر «شاهنامه» چهار قطعه و تصاویر فیلم «رخ» چهار قطعه در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

بر اساس این خبر، در دو سال گذشته با درخواست انجمن تصویرگران، موزه کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با امانت آثار پیش‌کسوتان در برپایی نمایشگاه آثار تصویرگری همکاری داشته است.

سال گذشته آثار فرشید مثقالی و بهزاد غریب‌پور به‌عنوان برندگان نشان آبان سال ۱۳۹۶ در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شد.

امسال نیز تعداد ۳۰ قطعه از اصل آثار علی‌اکبر صادقی هنرمند نقاش به همراه فایل تصاویر جلد کتاب‌های آثار برای برپایی نمایشگاه آبان ۱۳۹۸ نیز به انجمن تصویرگران داده شده است.

هفته تصویرگری شامل بخش‌های مختلفی از جمله همایش کتاب‌های تصویری، نمایشگاه آثار اعضای انجمن، نمایشگاه آثار برگزیدگان نشان آبان و نمایشگاهی از آثار یک تصویرگر قدیمی و تأثیرگذار می‌شود.

«نشان آبان» جایزه سالیانه انجمن تصویرگران است که هر ساله در هفته تصویرگری به سه هنرمند و فعال این عرصه اهدا می‌شود و سه نفری که در سال ۱۳۹۷ در هفته تصویرگری، برنده سومین «نشان آبان» شدند شامل علی‌اکبر صادقی دارنده «نام آشنا»، کریم نصر دارنده «نام بزرگ» و مریم محمودمقدم دارنده «نام نو»، آثارشان در نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

یادآوری می‌شود این نمایشگاه از ۱۰ تا ۲۱ آبان سال ۱۳۹۸ هم‌زمان با هفته تصویرگری در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =