اعضای کتاب‌خوان کانون کشور تقدیرشدند/شش کودک و نوجوانی گیلانی درجمع برترین‌ها

شش عضو کتاب‌خوان کانون استان گیلان درجمع برترین اعضای کودک و نوجوان کتاب‌خوان این نهاد فرهنگی در سطح‌کشور معرفی و هم‌زمان با بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل‌شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، برهمین اساس، «غزل شریفی»، «پرنیان قربانی» و «گلنسا زینالی» از مرکز فرهنگی هنری کانون تالش، «سیده سعیده ابراهیمی» و«مانی تهذیبی» ازکانون لشت‌نشاء، «فاطمه میرزانژاد» و «یاسمن علی‌زاده» ازمرکز فرهنگی هنری صومعه‌سرا، «امیرسام کریمی استخرسر» ازکانون پرورش فکری کومله و «شایسته قلم‌رخ» از مرکز فراگیرکانون رشت، در میان  ۱۸۳ نفر از برترین اعضای کودک و نوجوان کتاب‌خوان کانون کشورمعرفی شدند و مورد تقدیر قرارگرفتند.

طی مرحله نخست این برنامه که با هدف توسعه و ترویج کتاب­‌خوانی در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری برگزار شد، ۲۰ نفر از اعضایی که بیشترین تعداد کتاب را از اول مهر ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸ امانت گرفته بودند، به اداره‌های کل استان‌ها معرفی شدند.

پس از آن، کارشناسان استان‌ها بر اساس شاخص‌هایی هم‌چون: حضور فعال و مستمر عضو در مرکز، جلسه‌های بحث و گفت‌وگوی کتاب، فعالیت در رابطه با ترغیب دیگر اعضا به کتاب و کتاب‌خوانی، ثبت مطالعات خود در دفتر یا وبلاگ و... کتاب­‌خوانان برتر استان را معرفی کردند.

طبق بررسی کارشناسان استان‌ها، ۵ نفر عضو کتاب‌خانه و یک نفر عضو دارای نیازهای ویژه از هر استان معرفی شد که در مجموع ۱۸۳ کودک و نوجوان برتر کتاب‌خوان از کل کشور در هفته کتاب و کتاب‌خوانی مورد تقدیر معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گرفتند.

این برنامه به منظور ایجاد وحدت رویه، افزایش تاثیرگذاری و شورآفرینی با شعار «آینده ساختنی است» در مراکز سراسر کشور صورت‌گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =