کد خبر: 293539
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
بازدید 232
سه قصه‌ از  استان البرز در جمع قصه های برتر ۹۰ ثانیه‌ای

سه قصه‌ی ۹۰ ثانیه‌ای از استان البرز به همراه 144 قصهی دیگر از سراسر کشور، به بخش رای‌دهی مردمی راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون،  هم‌زمان با  با راه‌یابی ۱۴۷ قصه برتر به بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون، فرآیند رای‌گیری انتخاب قصه برتر از نگاه مخاطبان آغاز شد .از میان آثار رسیده به جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، با نگاه هیات انتخاب ۱۴۷ اثر به عنوان قصه‌های برتر انتخاب و برای داوری در اختیار هیات داوران قرار داده شد.

بر همین اساس، در این مرحله قصه‌های برتر از روز یک‌شنبه ۱۰ آذر در پایگاه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir منتشر می‌شود تا در بخش نگاه مخاطبان قصه برتر با رای قصه‌دوستان انتخاب شود.

طاهره سادات سجادی، مربی فرهنگی مرکز مجتمع با قصه «شادی زیباست»، مائده رباط جزی با قصه«کفش‌های شرمنده» و پرنیان پیشگاهزاده با قصه«مرد شمع فروش» توانستند در جمع ۱۴۷ نفر منتخب باشند تا با آرا مردمی این شانس را داشته باشند که در جمع برترین‌های این بخش قرار گیرند.

 بر اساس گزارش روابط عمومی کانون در «قصه‌ ۹۰  ثانیه» ‌ که از دوره بیست‌ویکم به جشنواره قصه‌گویی افزوده شده، علاقه‌مندان به قصه‌گویی سرگذشت و نکته‌های عبرت‌آموز زندگی خود یا دیگر افرادی را که شنیده‌اند و برای‌شان جذابیت دارد در قالب یک فیلم ۹۰ ثانیه‌ای روایت می‌کنند.

این در حالی است که در دوره بیست‌ودوم بخش‌ جنبی جدیدی به نام «قصه شهر من» با موضوع شهرنشینی در تهران و خوب زندگی کردن به این بخش از جشنواره اضافه شد. در این بخش، شهروندان تهرانی در طول ۹۰ ثانیه، قصه‌ای از شهر و زیست شهری خود روایت می‌کنند.

همچنین  مدرسان و زبان‌آموزان کانون زبان ایران نیز با بیان روایتی از قصه‌های کهن و ویژگی‌های فرهنگی ایران و با ارسال فیلمی ۹۰ ثانیه‌ای به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی در بخش ویژه‌ای از این رویداد شرکت می‌کنند در عین‌حال «قصه‌های خبرنگاران» امسال به جشنواره بین‌المللی‌ قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اضافه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =