کد خبر: 293571
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳
رقابت «گرگم و گله می‌برم» در جشنواره فیلم المپیا یونان

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» ساخته‌ی امیرهوشنگ معین در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم المپیا یونان با ۱۵ فیلم دیگر از سراسر دنیا رقابت می‌کند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این پویانمایی که تولید امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۲۰۱۸ است، روز ۱۳ آذر ۱۳۹۸ در این جشنواره نمایش داده خواهد شد.

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» یک انیمیشن دیجیتالی است که در آن کودکان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورند و بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش، با هم رو دررو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد.

امساال بیش از ۱۵۰ فیلم در بخش‌های رقابتی بلند داستانی، کوتاه داستانی، انیمیشن کوتاه و مستند جشنواره بین‌المللی فیلم المپیا یونان حضور دارد،

این جشنواره به مدت شش روز از ۹ تا ۱۶ آذر ۱۳۹۸ (۳۰ نوامبر تا ۷ دسامبر ۲۰۱۹) در شهر آتن برگزار می‌شود و علاوه بر بخش رقابتی، نمایش فیلم‌های بخش غیر رقابتی، برگزاری کارگاه‌های فیلم، انیمیشن، نمایش‌های تئاتر و موسیقی از دیگر برنامه‌های این رویداد است.

یادآوری می‌شود در بیست‌ودومین دوره این جشنواره از ایران فیلم‌های «اینجا روستای من» به کارگردانی امیر عباس آرام در بخش فیلم بلند داستانی، «او که اهلی نشد» به کارگردانی صالح کاشفی در بخش فیلم‌های کوتاه داستانی، «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند و فیلم «داستان فیکا و فیدان» به کارگردانی دلاور داستانیان نیز در بخش مستند، به نمایش در می‌آید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =