کد خبر: 293887
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
سعدی به دنبال زیبا کردن دنیاست

سیده بی‌بی زینب افضلی مدرس زبان و ادبیات فارسی معتقد است: سعدی شاعری است که می‌خواهد همه‌چیز درست و خوب باشد و به دنبال زیبا کردن دنیاست.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، افضلی این عضو هیئت‌علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز که در دومین رویداد سعدی خوانی در کانون پرورش فکری شماره ۲ اهواز سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود: سعدی شاعری تیزبین و مسئولیت‌پذیر است و در آثار وی بر اخلاقیات تأکید فراوان می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بچه‌ها را باید از همان کودکی با ادبیات کهن آشنا کرد گفت: چینش کلمات در ادبیات کهن مانند شنیدن موسیقی است و بر پسند، سلیقه و پختگی ذهن بچه‌ها نقش مهمی دارد.

عضو انجمن نقد ادبی ایران در ادامه با تقدیر از مسئول و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو اهواز در راه‌اندازی این رویداد یادآور شد: سعدی شاعری تیزبین، متعهد، مسئولیت‌پذیر و طناز است که کلیه این مشخصات در آثار وی موج می‌زند و هرکدام از این ویژگی‌ها اگر به مخاطب کودک و نوجوان منتقل شود قطعاً فرزندان با ویژگی‌های فردی و اجتماعی خوب را خواهیم داشت.

دومین رویداد فصلی سعدی پژوهی به مناسبت هفته پژوهش، با حضور مدیرکل، جمعی از کارشناسان، مربیان و اعضا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سیده بی‌بی زینب افضلی عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره دو اهواز برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =