هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری استان اصفهان با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان داد

بعدازظهر روز پنجشنبه 3 بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری واقع در پل فلزی اصفهان آیین پایانی مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان برگزار و از آثار برگزیده و گروه های برتر با اهدا جوایزی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، پس از رقابت 15 گروه نمایشی در سه بخش ( زنده، زنده عروسکی و عروسکی) از سراسر استان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 2 و 3 بهمن برای کسب عنوان برتر و راه یابی به مرحله کشوری هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری آیین پایانی مرحله استانی این جشنواره بعدازظهر روز پنجشنبه 3 بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری واقع در پل فلزی اصفهان با حضور مسئولان و مدیران ارشد کانون پرورش فکری و همچنین مربیان و اعضاء کودک و نوجوان کانون برگزار و از گروه های برتر که توسط هیئت داوران برگزیده شدند تجلیل به عمل آمد.

بر اساس فراخوان و شیوه‌نامه اصلی برگزاری جشنواره هنرهای نمایش کانون که از سوی معاونت فرهنگی کانون منتشر شده است این رویداد هنری با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» در سه بخش نمایش«زنده_عروسکی»، «کتاب‌خانه‌ای» (نمایش خلاق و بازی‌های خلاق) و «نمایش‌نامه‌نویسی» برگزار شد که از 26 اثری که در مرحله مقدماتی با یکدیگر به رقابت پرداختند 15 اثر به مرحله استانی راه پیدا کردند.

بر همین اساس در این دوره از جشنواره سه گروه شامل اعضاء (۱۲ تا ۱۸ سال) و اعضاء ارشد کانون (۱۸ تا ۲۴ سال) همچنین مربیان و کارشناسان کانون (به عنوان عوامل موثر در تولید نمایش) شرکت داده شدند.

همچنین بر اساس فراخوان هجدهمین جشنواره شیوه‌های اجرای نمایش این‌گونه تعریف شده بود که «نمایش عروسکی» تئاتری است که برای کودکان یا نوجوانان در قالب اجرای صحنه‌ای و دارای تعریف دست‌کم، یکی از تکنیک‌های عروسکی باشد و همچنین در تعریف «نمایش صحنه‌ای» آمده بود تئاتری که در قالب اجرای صحنه‌ای و با حضور بازیگر یا بازیگران باشد و نمایش «عروسکی- زنده» تئاتری است که در قالب اجرای صحنه‌ای و تلفیقی بین بازیگر و عروسک باشد.

در همین راستا و پس از بررسی آثار گروه های نمایشی توسط هیئت داوران نمایش عروسکی کرم راه راه با هدایت سرکار خانم مرضیه توکلی از مرکز شماره 6 اصفهان رتبه برتر را کسب کرد، رتبه برتر در بخش تئاتر صحنه ای نیز به به نمایش مردی که لب نداشت از مرکز خمینی شهر با هدایت سرکار خانم صرامی تعلق گرفت و نمایش غصه ببوچی از مرکز شماره 2 سمیرم با هدایت سرکار خانم رویا صابری در بخش نمایش زنده عروسکی رتبه برتر را کسب کرد.

همچنین نمایش تقصیر کی بود با هدایت سرکار خانم نرجس شمس آبادی کاری از مرکز آران و بیدگل، نمایش شلکی شلکی اومدیم با هدایت سرکار خانم رفعت السادات خرم زاده کاری از اعضاء مرکز شماره 3 اصفهان و نمایش روز پرماجرا با هدایت سرکار خانم اعظم کریمیان از مرکز گز نیز از طرف هیئت داوران شایسته تقدیر شناخته شدند.

مجید کیمیایی پور، حمید شهرانی و الهام عابدی داوری مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان را برعهده داشتند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =