مشارکت فعال مربیان و کارشناسان کانون خوزستان در اجرای طرح پیک امید

هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح پیک امید کانون در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری استان خوزستان با تولید آثار فرهنگی، هنری و ادبی و انتشار در فضای مجازی در حال خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان هستند.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با تولید ۱۵۰ بسته‌های آموزشی و سرگرمی تصویری با موضوع‌های ادبی، هنری و فرهنگی به‌صورت داوطلبانه و جهادی اقدام به خدمت‌رسانی مجازی به کودکان و نوجوانان کردند و همچنان همراه با دیگر مربیان کانون در سراسر کشور به این کار خود ادامه می‌دهند.
بر اساس این گزارش تاکنون به همت مربیان و کارشناسان کانون استان خوزستان ۱۰ اثر قصه‌گویی، ۹۵ اثر کاردستی و هنرهای تجسمی، ۹ اثر معرفی و روخوانی کتاب، ۸ اثر نمایش، ۴ اثر بازی و سرگرمی، ۲ اثر پویانمایی، ۳ اثر عکاسی و ۲ اثر سرود، ۱۲ اثر شعرخوانی، ۳ اثر نوشتن خلاق و ۲ اثر کلاس‌های ادبی مجازی تولید و به دبیرخانه این طرح در معاونت فرهنگی کانون کشور ارسال شده است.
 طرح پیک امید کانون در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، مهدکودک‌ها و مراکز فرهنگی هنری ویژه کودکان و نوجوانان به همت کانون پرورش فکری آغاز شده است و شرایطی را مهیا کرده تا مربیان داوطلب کانون بتوانند فعالیت‌ها و برنامه‌هایشان را در قالب فایل‌های خلاقانه تصویری برای بچه‌ها ارایه کنند.
نشانی www.omid.kpf.ir آدرس دامنه پرتال اینترنتی کانون است که به همین منظور راه‌اندازی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این پرتال و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی فایل‌های آموزشی تهیه‌شده از سوی مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون را در زمینه‌هایی مانند کاردستی، قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، معرفی کتاب و... مشاهده کنند.
در همین حال تولیدات مختلف کانون در زمینه فیلم و پویانمایی و فایل تصویری و صوتی برخی از کتاب‌های کانون با قابلیت ذخیره‌سازی (دانلود) نیز در همین فضا در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
برای دسترسی آسان‌تر کودکان و نوجوانان به فایل‌هایی که مربیان کانون برای همراهی با بچه‌ها تولید و منتشر می‌کنند، علاوه بر این پایگاه، هشتک‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با عنوان‌های #در دل دارم_ امید، #کانون_ امید و #پیک_ امید طراحی شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =