هدف کانون پرورش فکری، تربیت نسلی متخصص و متعهد به ارزش های اسلامی در زمینه های فرهنگی، ادبی و هنری است

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: مهمترین وظیفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایجاد زمینه برای تربیت نسلی متخصص و متعهد به ارزش های اسلامی در زمینه های فرهنگی، ادبی و هنری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، دکتر سید محمد قلمکاریان در نشستی با حضور حجت الاسلام قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و مدیران گروه کودک و نوجوان دفتر تبلیغات اسلامی ، معاون فرهنگی وکارشناسان مسئول اداره کل کانون پرورش فکری استان با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی کانون پرورش فکری ترویج فرهنگ والای کتابخوانی است و در این زمینه نیز مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: «اگر انسان می خواهد از نظر معنوی هم تر و تازه بماند جز رابطه با کتاب چاره دیگری ندارد» اظهار داشت: سرانه پایین میزان مطالعه مردم کشور باعث خسارت های بسیار زیادی شده و همچنان می شود. بنابراین اگر می خواهیم در  آینده شاهد رواج فرهنگ کتابخوانی در کشور باشیم باید از دوران کودکی این فرهنگ را نهادینه سازیم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 668476نسخه کتاب در کتابخانه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان موجود است گفت: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده، امید داریم بتوانیم تعداد و تنوع کتاب های کانون‌پرورش فکری را با جذب کمک های دولتی، بخش خصوصی و خیرین افزایش دهیم.

سید محمد قلمکاریان افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان آماده است تا در زمینه کتاب کودک و نوجوان با فعالان این حوزه و مدیران گروه کودک و نوجوان دفتر تبلیغات اسلامی تعامل ویژه ای در بخش های مختلف به خصوص در بخش تصویرگری برقرار سازد و از توانمندی و ایده های آنان در این حوزه بهره مند شود.

وی در ادامه نیز به قدرت هنر و تاثیرگذاری آن  به ویژه در حوزه ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی اشاره کرد و گفت:  هدف نهایی کانون پرورش فکری  تربیت هنرمندان متعهد و متخصصی است که  بتوانند با استفاده از هنر و تعهدشان آثار مانا و پویایی را تولید کنند که در ذهن کودکان و نوجوانان ماندگار و تاثیرگذار باشد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در بخش دیگر صحبت های خود به فعالیت های گسترده انجمن های آفرینش کانون در حوزه شعر  و داستان نویسی اشاره کرد و یادآور شد: شاعران و مفاخر ادبی ایران بخش بزرگی از سرمایه فرهنگ و تمدن کشور را تشکیل می دهند که متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از کودکان و نوجوانان و حتی جوانان با این گنجینه عظیم آشنایی ندارند. به همین منظور یکی از الویت های کانون پرورش فکری معرفی مفاخرادبی به کودکان و نوجوانان است. هم چنین تلاش می کنیم  تا از ظرفیت های موجود کانون برای گسترش فعالیت های ادبی و تربیت شاعران و نویسندگان استفاده نماییم.

سید محمد قلمکاریان ضمن دعوت‌از مدیران و فعالان فرهنگی برای تعامل و همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در کلیه زمینه های، فرهنگی، ادبی، هنری، علمی و آموزشی اظهار داشت: شمامی توانید با ارائه طرح ها و برنامه های نوین خود یاری گر ما در کانون پرورش فکری باشید.

وی در ادامه گفت: معرفی کتاب های دینی، آموزش های قرآنی و مذهبی، الگو سازی از رفتار و زندگی پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع)، آموزش احکام، آشنایی با مفاهیم و زیبایی های قرآن، روخوانی قرآن و... در بخش آموزش های اسلامی نیز در دستور کار کانون پرورش فکری قرار گرفته است که آماده هستیم تا با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی بتوانیم این طرح ها را با شیوه جذاب اجرا نماییم و از تجارب و دانش شما بزرگواران برای تولید محتوا و همچنین آموزش در این زمینه ها استفاده کنیم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با اشاره به این که آموزش آموزه های دینی و مذهبی به هنرمندان  باعث تعهد و همچنین تربیت هنرمندانی همچون استاد فرشچیان می شود گفت: مهمترین وظیفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این است تا به گونه ای زمینه سازی کند تا نسلی از هنرمندان را تربیت نماید که نه تنها هنرمند بلکه متعهد و معتقد به اصول و ارزش های اسلامی نیز باشند.  
 
سید محمد قلمکاریان با بیان اینکه کانون پرورش فکری بستری را برای مهارت آموزی کودکان و نوجوانان فراهم کرده است گفت: سیاست گذاری کانون پرورش فکری بنا را بر آن‌گذاشته است تا از روش های استاندارد برای آموزش غیر مستقیم به کودکان استفاده کند؛ زیرا  این امر تاثیرگذاری بیشتری دارد و نکته قابل تامل این‌که مربیان کانون پرورش فکری توانایی و مهارت کودکان و نوجوانان را ارتقاء می دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =