کد خبر: 297301
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
نتایج مسابقه هنری «همچون پدر، مهربان» اعلام شد

نتایج مسابقه سراسری «همچون پدر، مهربان» در بخش‌های نقاشی و خوشنویسی ویژه کودکان و نوجوانان، هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رئیس شورای سیاست‌گذاری این مسابقه گفت: در این رویداد هنری که با هدف پاس‌داشت مقام والای شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در زمستان ۱۳۹۸ برگزار شد، بیش از ۲هزار اثر در بخش نقاشی و یک‌هزار اثر در بخش خوش‌نویسی به دبیرخانه ارسال شد.

«قاسم تنها» گفت: اگرچه شیوع بیماری کرونا و آغاز قرنطینه تنها ۲۰ روز پس از فراخوان اولیه و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی بر روند ارسال آثار و مشارکت علاقه‌مندان تاثیر گذاشت اما به لطف خداوند و حمایت‌های مدیران کل استانی کانون آثار قابل توجهی مورد داوری قرار گرفت.

او افزود: مهم‌ترین مسئله برای ما این بود که بتوانیم طبق وعده‌ای که داده بودیم هم‌زمان با روز قدس و سوم خرداد (سالروز آزادسازی خرمشهر) که این شهید والا مقام نماد ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان اسلام بود، بتوانیم آثار رسیده به دبیرخانه را تفکیک و داوری کنیم که این کار خوشبختانه انجام شد.

به گفته‌ی «تنها» قرار است به زودی نمایشگاهی از آثار برتر بخش خوش‌نویسی و نقاشی این مسابقه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سپس در شهرهای مختلف کشور نیز برای علاقه‌مندان برگزار شود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کانون خاطرنشان کرد: کتابی با همین عنوان «همچون پدر، مهربان» به‌زودی آماده نشر و در سالروز شهادت این سردار سرافراز اسلام با حضور مسئولان کشوری رونمایی می‌شود.

وی در مورد انتخاب هیئت داوران این مسابقه افزود: تمامی داوران انتخابی که اسامی آن‌ها در شورای سیاست‌گذاری مسابقه مطرح و به رای گذاشته شد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های تخصصی هنرهای تجسمی بوده و هر یک دست‌کم بیش از ۲۰ سال به‌صورت تخصصی در حوزه آموزش هنر به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند.

عطیه رستمی‌زاده، افسانه مهدیزاده و معصومه خسروآبادی به عنوان داوران بخش خوش‌نویسی و همچنین صابر سلیمانی، منیژه نوربخش و ندا محقق به عنوان داوران بخش نقاشی در این مسابقه، آثار را داوری کردند.

در بخش «خط تحریری گروه سنی ۸-۱۴ سال» علی صادقی از خراسان رضوی، بهراد حاجی‌عسگری و محمدجواد مهرابی هر دو از تهران به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند.

همچنین در بخش «خط تحریری گروه سنی ۱۴-۱۸ سال» کوثر نورزاده از تهران به عنوان نفر برگزیده این بخش معرفی شد.

بر همین اساس، علی صادقی از خراسان رضوی، ملیکا جوکار از شیراز و مسیحا جهانی از لاهیجان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم بخش «خط نستعلیق گروه سنی ۸-۱۴ سال» شناخته شدند.

همچنین محمدرضا شاه‌محمدی از تهران، علی رنجبر از خراسان رضوی و عباس رحیمی و اشکان عشایری (به صورت مشترک) از اردبیل در بخش «خط نستعلیق گروه سنی ۱۴-۱۸ سال» به عنوان نفرات اول تا سوم اعلام شدند.

در بخش «خط تحریری گروه سنی ۸-۱۴ سال» نیز بهراد حاجی‌عسگری به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.

بر اساس این گزارش، در بخش «مسابقه نقاشی گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال» محمد حسنی از تهران، کیارش صمیمی‌تبار از کرمانشاه و محمدطاها ابراهیمی‌نسب از کرمان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم اعلام شدند.

همچنین در همین بخش «گروه سنی ۱۱ تا ۱۴ سال» سیدمحمود مطلبی از مازندران، زهرا حسن‌پور از آذربایجان شرقی و نازنین‌زهرا حجتی‌نژاد از خراسان رضوی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم شناخته شدند.

در عین حال در «گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ سال» بخش نقاشی، مهدیه اسماعیلی از کرمانشاه، فاطمه بخشی‌پور از کرمان و فاطمه میرزالو از ارومیه به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

«تنها» در پایان ضمن تبریک به افراد برگزیده در هر بخش خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۱۵ اثر نقاشی و ۴۸ اثر خطاطی برای حضور در نمایشگاه و چاپ در کتابی با همین عنوان آماده انتشار است و در روزهای آینده با برگزیدگان هر بخش برای چگونگی دریافت هدایا و لوح‌های تقدیرشان از طرف دبیرخانه مسابقه تماس گرفته خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =