کد خبر: 297494
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
بازدید 151
درخشش گیلانی‌ها در ششمین مهرواره کشوری «نیایش»

پنج عضو کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان عنوان برگزیده و شایسته‌تقدیر ششمین مهرواره کشوری «نیایش» را ازآنِ خود کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، ششمین مهرواره کشوری نیایش با همت کانون پرورش فکری کرمانشاه به نقطه‌ی پایانی رسید و پنج عضو کودک و نوجوان گیلانی عنوان برگزیده و شایسته تقدیر این رویداد فرهنگی، هنری و ادبی را به خود اختصاص دادند.

این درحالی است که  نزدیک به هفت‌هزار اثر دربخش‌های مختلف به دبیرخانه این رویداد فرهنگی، هنری و ادبی ارسال‌شد و گروه داوری پس از دسته‌بندی و انجام مراحل اولیه ،«آتنا صفوتی» از مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون بندرانزلی را به‌عنوان برگزیده بخش شعر نوجوان و «هلیا میرزاخانیان» از کانون پرورش فکری اسالم را  منتخب بخش متن ادبی گروه سنی کودک معرفی‌کرد.

هیئت داوری هم‌چنین با نگاهی ویژه به زوایای پنهان و پیدای آثار ارسالی، کتاب‌سازی مشترک«گُلسازینالی و پرنیان‌قربان»، اعضای نوجوان مرکز فرهنگی هنری تالش را به عنوان اثر برگزیده و درعین‌حال، کاردستی «هستی میرزائی»، عضو نوجوان مرکز فرهنگی هنری مجتمع کانون رشت را شایسته‌تقدیر شناخت.

گفتنی‌است،  این مهرواره در بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی و برای مخاطبین ۸ تا ۱۸ سال و هم‌چنین، ویژه مربیان کانون پرورش فکری برگزارشد و پرورش حس دینی و تعمیق باورهای اسلامی مخاطبان از اهداف برگزاری آن به شمارمی‌رفت.

تحقیق‌وپژوهش، کتاب‌سازی،‌ کاردستی، نشریه‌دیواری ازجمله عنوان‌های موضوعی بخش‌فرهنگی و نقاشی، خوش‌نویسی، عکاسی، سفال، پویانمایی، فیلم‌کوتاه از عناوین اعلام‌شده بخش هنری و هم‌چنین شعر، داستان و نثر ادبی،  از موضوع‌های پیشنهادی برای شرکت در بخش ادبی این مهرواره محسوب‌می‌شد.

 در عین حال قرار است، آیین پایانی ششمین مهرواره کشوری در صورت مساعد بودن شرایط ناشی از بیماری کرونا ویروس، به صورت حضوری و در غیر این صورت، به شکل غیرحضوری برگزار و جوایز برگزیدگان به نشانی آن‌ها ارسال‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =