برگزیدگان مهرواره فرهنگی هنری «لبخند بهارانه» تجلیل‌شدند

طی آیینی که صبح امروز و به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت صورت‌گرفت، از ۱۴ برگزیده گیلانی مهرواره فرهنگی هنری « لبخندبهارانه» قدردانی‌شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این مهرواره فرهنگی و هنری در آستانه سال ۱۳۹۹ و به‌منظور نشاط‌بخشی افزون‌تر به جامعه و آشناسازی هرچه بیشتر مخاطبان با نقش سلامتی و تندرستی در ایجاد حس شادی و رضایت‌مندی و هم‌چنین، ضرورت پاس‌داشت سلامت فردی و اجتماعی در مواجهه با ویروس‌کرونا برگزارشد .

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی این آیین که با حضور جمعی از مسوولان، برگزیدگان و خانواده‌های آنان صورت‌گرفت، سخنان خود را با ابراز خرسندی از آغاز فعالیت‌های حضوری و مجازی کانون پس از وقفه‌ی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا آغازکرد و تجربه‌ی دوباره شوق کودکی و شور نوجوانی در مراکز کانون را مایه خوشحالی دانست.

اسفندیارضیائی، مدیرکل کانون استان گیلان

اسفندیارضیائی درعین‌حال، این مهم را مرهون تلاش‌های ارزش‌مند تمامی مدافعان و جهادگران عرصه‌ی سلامت کشورعنوان‌کرد و نقش مردمان فهیم ایران اسلامی را در پیش‌گیری از ویروس کرونا قابل‌تقدیرخواند.

دیگربخش سخنان این مدیرفرهنگی به تبیین دست‌آوردهای این تجربه جهانی اختصاص‌داشت و وی درهمین‌حال، اهمیت کمک به هم‌نوع  و هم‌چنین، بسترسازی برای بهره‌گیری از فرصت‌های فضای مجازی را از جمله این دست‌آوردها برشمرد.

تشریح روند برنامه‌ریزی و برگزاری مهرواره فرهنگی هنری لبخند بهارانه، از دیگر مواردی بود که در سخنان اسفندیارضیائی موردتوجه قرارگرفت و وی با بیان‌این‌که، تجلیل از تمامی نقش‌آفرینان عرصه‌ی «جان‌بخشی به هم نوع»، ایجاد نشاط‌اجتماعی و فراهم‌سازی زمینه‌های همراهی افزون‌تر مخاطبان با فعالیت‌های کانون، از اهداف برگزاری این مهرواره به‌شمارمی‌رفت، افزود:  توجه به تمامی ظرافت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های گسترده همکاران و دستگاه‌های همراه نیز از اولویت‌هایی بود که مد نظر قرارداشت.

اسفندیارضیائی در این میان اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و نقش فعالان این عرصه را یادآورشد و با اشاره به توصیه‌های اکید مقام‌معظم رهبری(مدظله‌العالی) در این زمینه‌گفت: لازمه‌ی توسعه و پیشرفت‌همه‌جانبه، حرکت‌های هدف‌مند فرهنگی است و برهمین اساس نیز نیازمند ترسیم چشم‌انداز زندگی معنوی و علوی برای آینده‌سازان هستیم.

برپایه این گزارش، ادامه‌بخش این مراسم نیز هنرنمایی اعضای نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون به‌عنوان مجری، پخش‌نماهنگ«مدافعان سلامت»، خوانش  آثار برتر از سوی برگزیدگان، نمایش کلیپ آثار برگزیده لبخند بهارانه و تجلیل از داوران و ۱۴ برگزیده گیلانی این رویداد فرهنگی هنری بود .

یادآورمی‌شود، این مهرواره با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اموربانوان و خانواده استانداری و سازمان فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شد و بیش از۲۳۰ اثر در زمینه‌ی نقاشی، عکاسی و ادبی به دبیرخانه مجازی این مهرواره در کانون استان گیلان فرستاده شد.

گفتنی است، لوح سپاس و هدایای برگزیدگان غیر گیلانی این مهرواره نیز برای شرکت‌کنندگان ارسال‌شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =