نامه عضو کانون کرمان به فرهاد حسن‌زاده شایسته تقدیر شد

نامه بهاره زاده‌محمودآبادی در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی شایسته تقدیر شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان کرمان، بهاره زاده‌محمودآبادی عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۵ شهر کرمان در بخش نامه‌ای به نویسنده چهارمین دوره جام باشگاه‌های‌ کتاب‌خوانی شرکت کرده و شایسته تقدیر شده است.

بنابر این خبر، ۶۰۴ نامه از سوی کودکان و نوجوانان عضو باشگاه‌های کتاب‌خوانی سراسر کشور به نویسندگان کتاب‌های خوانده شده در باشگاه ارسال شده است و در این بخش سه برگزیده و چهار شایسته تقدیری از جمله بهاره زاده‌محمودآبادی که نامه‌ای به «فرهاد حسن‌زاده» برای کتاب «هویج‌بستنی» با هدایت فاطمه محمودی مربی فرهنگی کانون کرمان نوشته است، انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

این در حالی است که، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان کرمان در سال ۹۸، هفت باشگاه کتاب‌خوانی از مراکز فرهنگی‌هنری شماره دو، سه و پنج خود داشته است و ۲۲ معرفی کتاب به شیوه موبایلی و ۱۲ نامه به نویسنده کتاب را به چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی ارسال کرده است.

محسن روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان در مراسم تقدیر از برگزیدگان جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی که ۵ مرداد ۹۹ و با حضور محمدرضا علی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و در محل این اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد بیان داشت:«ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی از موضوعات مشترک بین دستگاه‌های فرهنگی است و کانون پرورش فکری هم مجدانه این هدف را دنبال می‌کند و محور همه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون هم کتاب و کتاب‌خوانی است. »

وی همچنین گفت:« با توجه به شعار سال کانون یعنی آینده را باید ساخت و اینکه آینده را کودکان و نوجوانان امروز می‌سازنند و بدون مطالعه این مهم ممکن نخواهد شد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با استفاده از ایده‌های ناب و پخته به دنبال روش‌های نو در ترویج کتاب‌خوانی است و قدم‌های موثری چون «کتاب‌نمایش»، مسابقه‌های آنلاین کتاب‌خوانی، ایجاد زیرساخت برای معرفی پایتخت کتاب ایران و ... برداشته است و امیدواریم با تداوم این رویدادها باعث افزایش علاقه‌مندی به مطالعه در بچه‌ها بشویم. »

چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و در رشته‌های انتخاب بهترین کتاب، انتخاب بهترین فیلم کوتاه موبایلی معرفی کتاب، انتخاب بهترین نامه به نویسندگان و انتخاب فعال‌ترین کتاب‌فروشی در سال ۹۸ برگزار شد.

همچنین ۳۳۵۹۷۸ کودک و نوجوان در قالب ۲۱۹۴۸ باشگاه کتاب‌خوانی از ۱۸۲۰ شهر و روستا از تمامی استان‌های کشور در این دوره مسابقات شرکت کردند و مراسم پایانی چهارمین دوره «جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان» ۱ مرداد ۹۹ در سالن اجتماعات بین‌المللی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به‌ صورت مجازی و آنلاین برگزار و برگزیدگان و منتخبان این دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان معرفی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =