رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان آیین تجلیل از مقام خبرنگارگفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم  است

آیین تجلیل از مقام خبرنگار همزمان با روز ولادت امام هادی (ع) و آستانه سالروز عید غدیر خم و روز خبرنگار؛ با حضور سید محسن سجاد، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، سید محمد قلمکاریان، مدیرکل کانون فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، سید محمد موسوی، نائب رئیس هیأت مدیره خانه ارتباطات استان اصفهان، هادی زمانی، رئیس هیأت مؤسس و مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان، رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان، دبیر انجمن شعر و ادبی کشور، مدیر فرهنگ سرای رسانه و محمد اخلاق پور موسس مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری برگزار شد.

رسالت خبرنگاران برای توسعه و افزایش آگاهی نسبت به عملکردها جامعه است 

سید محسن سجاد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، در خصوص اهمیت جایگاه خبرنگاران گفت: امروز رسالت خبرنگاران برای توسعه و افزایش آگاهی نسبت به عملکردها  جامعه است و در این شرایط با توجه به وجود تحریم ها و شرایط جهانی کرونا بیش از پیش نیاز است که خبرنگاران و صاحبان اندیشه نسبت به قلم فرسایی برای آگاهی نقش آفرینی کنند.

رسالت خبرنگاران در این است که اطلاعات دقیق و صحیح را برای احقاق حقوق مردم ارسال کند

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان نیز در آیین تجلیل از خبرنگاران ضمن تکریم سالروز ولادت امام هادی علیه السلام و نزدیکی ایام غدیر گفت: در رویداد غدیرخم نبود اطلاع رسانی اطلاعات صحیح از این واقعه بزرگ تاریخ اسلام باعث ظلم به مولا حضرت علی(ع) و جامعه تشیع گردید و رسالت خبرنگاران در این است که اطلاعات دقیق و صحیح را برای احقاق حقوق مردم  منتشر کنند.

وی تصریح کرد: حقیقت نقش سازنده‌ای برای احقاق حقوق و جایگاه اجتماعی جامعه دارد و امروز ضرورت این مهم باید بیش از پیش مورد تاکید و توجه باشد.

نگاه ویژه به ارتباطات اجتماعی در تمام سطوح جامعه بویژه در شرایط کرونا دستور کار خانه ارتباطات استان است

در ادامه سید محمد موسوی نائب رئیس خانه ارتباطات گفت: ما به مردم بر اساس نیازی که به روابط اجتماعی و ارتباطی دارند باید نگاه دقیقی را در نظر بگیریم.

 وی افزود: کودکان و نوجوانان امروزکه آینده سازان فردا  هستند و قرار است جامعه زیبا و امنی را با استفاده ازظرفیت های علمی و پژوهشی فراهم نمایند زیر ساخت های آگاهی و دانش خود را از رسانه ها و فرآیند ارتباطات تامین می کنند به همین دلیل ایجاد و تولید محتوا از قبیل خبر، گزارش، تصاویر، کتاب،نقاشی، شعر برای تبیین این دسته از نیازها در قالب یک گروه  منظم مرتبط ضرورت دارد.

 رئیس خانه ارتباطات: خاطرنشان کرد: نگاه ویژه به ارتباطات اجتماعی در تمام سطوح جامعه بویژه در شرایط کرونا در قالب مجازی  با  پژوهش ها برای زیرساخت‌های ارتباطی از نظر تولید محتوا یدستور کار خانه ارتباطات می باشد.

ارتباطات پدیده‌ای شرقی و از شرق به غرب رفته است

هادی زمانی مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان در بخش دیگری از این آیین اهمیت جایگاه خانه ارتباطات و اهمیت ارتباطات اجتماعی و همچنین نگاه ویژه به این مجموعه را از منظر روند تاریخی ارتباطات از گذشته تا بحال در  ایران و اهمیت ارتباطات مورد بحث قرار داد و گفت: ارتباطات پدیده‌ای شرقی است و از شرق به غرب رفته است و بر اساس آثار بجا مانده از پیشینیان با تمدن ایرانی این موضوع اثبات شده است و ضروری است نسبت به این آثار و دیدگا ههای رسانه ای جدید پژوهش های لازم صورت پذیرد.

در بخش پایانی این آیین با ارائه لوحی از خبرنگاران حاضر در این جلسه تجلیل شد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =