بزرگداشت عید غدیر خم در مصلای زاهدان

ویژه‌برنامه‌ی بزرگداشت واقعه‌ی عید غدیر خم با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان در مصلای بزرگ زاهدان اجرا شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، ویژه‌برنامه‌ی بزرگداشت واقعه‌ی عید غدیر خم در مصلای زاهدان برگزار شد.
در این ویژه‌برنامه همکاران کانون پرورش فکری استان ساعتی پیش از آغاز نماز، با حضور در مصلای زاهدان، با اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی به استقبال عید غدیرخم رفتند.
همکاران در این روز با جادوی قصه، حاضران را به کنار برکه‌ی غدیر بردند و با معرفی وقایع و ایام، عید غدیر را با آداب مربوط به آن به کودکان معرفی کردند.
در ادامه مسابقه‌های نشاط‌آوری چون نقاشی با چشمان بسته، حدس نقاشی‌های نیمه تمام، اطلاعات عمومی در مورد غدیر و رقابت در ساخت پرچم در بین آنان جنب و جوشی پدید آورد و سپس کودکان با کمک مربیان، به روایت‌گری واقعه‌ی غدیر پرداختند که در این بخش یکی از همکاران گفته‌های آنان را نقاشی می‌کرد که باعث توجه ویژه‌ی آنان برای مطابقت روایت با نقاشی شد.

نمایش پویانمایی با موضوع غدیر و پخش سرودهای مرتبط با امامت امام علی(ع) نیز در طول برنامه در حال اجرا بود.
قابل ذکر است پس از پایان نماز جمعه، نماینده‌ی ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی زاهدان همراه با مدیرکل کانون در پایگاه کانون در مصلا حاضر شدند که معصومه هادی با ارایه‌ی گزارش کوتاهی از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، از ادامه‌ی برنامه‌ها در محل برگزاری نماز جمعه خبرداد و آن را تلاش برای پرورش نسلی متعهد و پویا، که آینده به دست آنان ساخته خواهد شد، دانست.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی نیز که شاهد اجرای بخشی از برنامه‌ها بود، در سخنان کوتاهی با تشکر از حضور همکاران، این فعالیت‌ها را سازنده ارزیابی کرد و خواستار استمرار آن شد.
گفتنی است با توجه به شرایط ناشی از بیماری کرونا، ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، همکاران با اهدای ماسک و مواد ضدعفونی کننده به کودکان، قبل از حضور در جمع دوستان خود، شرایط ایمنی را برای آنان فراهم کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =