فراخوان قصه‌های عاشورایی«درسوگ‌ِنینوا» منتشرشد

فراخوان قصه‌های عاشورایی، با عنوان «درسوگِ‌نینوا» درسایه همراهی انجمن قصه‌گویی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد اقامه‌نماز استان گیلان انتشاریافت.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان؛ این فراخوان با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ‌عاشورایی،  انتقال آموزه‌های حسینی به‌مخاطبان و تبیین جایگاه اهل‌بیت و یاران امام‌حسین (ع) در حماسه‌ی کربلا منتشرشد.

بهره‌گیری از هنرقصه‌گویی در ارایه‌ی تصویری روشن از این رخداد آگاهی‌بخش و نمایاندن نقش کودکان کربلا دراین حماسه‌سازی، از دیگر اهداف انتشار فراخوان «درسوگِ‌نینوا» به‌شمارمی‌رود.

برهمین اساس، «نماز ظهرعاشورا»، «کودکان‌کربلا»، «یاران امام‌حسین(ع)»، «شهادت سرور و سالارشهیدان و یاران باوفای ایشان» و «اسارت اهل‌بیت سیدالشهدا(ع)»، از موضوع‌های پیشنهادی برای قصه‌گویی است.

این درحالی‌است که گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگ‌سال از مخاطبان این فراخوان محسوب‌می‌شوند و برهمین‌اساس، علاقه‌مندان می‌توانند قصه‌های حداکثر ۱۰ دقیقه‌ای خود را صورت افقی فیلم‌برداری و از طریق رایانامه به نشانی GHesegilan۹۷@gmail.com، پیام‌رسان‌های گپ و واتس‌آپ به شماره ۰۹۳۳۵۴۰۰۷۴۹ و هم‌چنین، مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری سراسر استان ارسال‌کنند.

دبیرخانه انجمن قصه‌گویی، اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان استان گیلان واقع در شهر رشت، میدان انتظام، کوچه نظام‌پزشکی، نیز پذیرای  آثار ارسالی شرکت‌کنندگان خواهدبود.  

گفتنی است، مهلت ارسال آثار ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۹ تعیین شده و طی آیینی از خالقان آثار برگزیده تجلیل‌می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =