مراکز کانون خوزستان در طرح تمیم با 15 هزار کتاب غنی‌سازی شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از غنی‌سازی مراکز فرهنگی هنری کانون استان در قالب طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) با 15 هزار و 745 کتاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، وحید کیانی با اعلام این خبر گفت: در این طرح 56 عنوان کتاب از ناشران مختلف، در کنار ۷ عنوان از کتاب‌های کانون، ۵۰ عنوان کتاب بریل برای استفاده کودکان و نوجوانان نابینا، ۲۰ عنوان کتاب آوای کانون و دو عنوان نشریه آفرینش کودکی و نوجوانی به تمامی مراکز فرهنگی هنری کانون استان خوزستان اختصاص یافت.

او با اشاره به این‌که 13 هزار و 231 جلد از این کتاب‌ها از ناشران فعال ‌حوزه‌ کودک و نوجوان است افزود: یک هزار و 486 از این کتاب‌ها نیز از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

کیانی در ادامه، تعداد کتاب‌های کانونی اختصاص‌یافته به کودکان و نوجوانان نابینا را 147 جلد عنوان کرد گفت: این کتاب‌ها در تنها مرکز فراگیر کانون پرورش فکری استان خوزستان در دسترس کودکان و نوجوانان نابینا قرار گرفته است.

مدیرکل کانون خوزستان همچنین اضافه کرد: 60 جلد کتاب آوا کانونی، 506 جلد نشریه آفرینش و 62 عدد سرگرمی ذره‌بین نیز به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ارسال شد.

وی توضیح داد: نخستین مرحله طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) پس از حدود یک دهه وقفه، با ارسال نزدیک به ۳۰۰ هزار جلد از کتاب‌های برگزیده ناشران فعال حوزه کودک، به بیش از هزار مرکز کانون سراسر کشور انجام شد که بیش از 15 هزار جلد از این کتاب‌ها به 54 مرکز ثابت و 7 کتابخانه سیار و پستی فعال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان اختصاص یافت.

کیانی تأکید کرد: در این طرح که از این پس به شکل فصلی استمرار خواهد داشت مجموعه‌ای از کتاب‌های تولید شده در کانون، اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب‌های برگزیده شده به مراکز ارسال می‌شود.

گفتنی است: طرح جدید «تمیم» به منظور حمایت از تولید کتاب حوزه کودک و نوجوان و پاسخ به نیاز مخاطبان کتابخانه‌های کانون پرورش فکری از بهار سال 13۹۹ آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =