فراخوان مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» منتشر شد

انجمن نویسندگان نوجوان کانون پرورش فکری و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» را ویژه کودکان و نوجوانان علاقه‌مند سراسر کشور برگزار می‌کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، موضوع‌های فراخوان مهرواره، خانواده‌ی من، شادی‌های من، آینده روشن، فردای بهتر، همدلی و مهربانی، دنیا از نگاه من، آسمان شهر من، خانه‌ی من، جنگ و صلح، آینده ساختنی است، کشورم را دوست دارم و یا هر موضوع دیگری مرتبط با مواد ۵۴ گانه‌ی پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک پیشنهاد شده است.
برهمین اساس علاقه‌مندان به شرکت در مهرواره در دو گروه سنی بالای ۱۱ سال(نونگاه) و بالای ۱۵ سال(نوجوان) تا ۳۰ مهر ۱۳۹۹ فرصت دارند آثار خلق شده در این موضوع‌ها را از دریچه‌ی نگاه کودکان و حاصل ذوق و خلاقیت آن‌ها، را به سایت مجازی کانون ارسال کنند.
داستان‌های نوشته شده باید در قالب فایل word با فونت ۱۴ با حجم کوتاه و حداکثر ۳ صفحه A۴ یا یک‌هزار کلمه در سایت کانون مجازی به نشانی kpf.ir بخش فراخوان مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» بارگذاری ‌شود. علاقه‌مندان همچنین باید مشخصات کامل خود هم‌چون نام داستان و موضوع، نام و نام‌خانوادگی نویسنده، تاریخ تولد، گروه سنی، عنوان اثر، نام استان، شهر، شماره تلفن ثابت و همراه و نشانی پستی خود را درج کنند
در این میان قرار است داستان‌های برگزیده در قالب کتابی نفیس منتشر و به سازمان ملل ارایه و از صاحبان آثار برتر با ارسال هدیه و لوح سپاس، قدردانی شود.
پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک، حمایت از کودکان را در زمینه‌های اساسی رشد و زندگی آنان مانند حق آموزش رایگان و اجباری، عدم تبعیض، منع هر نوع بدرفتاری و آزار، برخورداری از تغذیه، بهداشت، تفریحات، مسکن مناسب و... مورد توجه قرار داده است و می‌کوشد زمینه را برای رشد و پرورش کودک در جهانی سرشار از صلح، آرامش، آزادی و امنیت، فراهم سازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =