کتاب شعر «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» منتشر شد

«عروس کیه؟ دوماد کیه؟» سروده‌ی پیوند فرهادی به تازگی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هم‌زمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی این کتاب با تصویرگری مریم یکتافر برای کودکان بالای چهار سال به چاپ رسیده است.
«عروس کیه؟ دوماد کیه؟» در بردارنده ۱۰ قطعه شعر شامل «حلزون، آقای جامدادی، آمبولانس، عروس کیه؟ دوماد کیه؟، شکار، شوخی، تابلو، بیب بیب، اَجی‌مَجی و کلّه قند» است.
فرهادی درباره‌ی این کتاب توضیح داد: بیشتر اشعار این کتاب را در قالب مثنوی سروده‌ام و در انتخاب قافیه‌های آهنگین و جذاب، وسواس به خرج داده‌ام و جایی که از دیگر قالب‌ها مثل چارپاره یا نیمایی استفاده شده، با آوردن قافیه‌های بیشتر برای تقویت موسیقی در شعر بهره برده‌ام.
شاعر کتاب «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» همچنین گفت: در این شعرها سعی کردم به طنز و شادی‌انگیزی مخصوص اشعار خردسالان توجه ویژه‌ای داشته باشم و پیوندهای آوایی را به پیوندهای معنایی مطابق با سلیقه‌ی مخاطبم ترجیح بدهم.
در شعر «آقای جامدادی» این کتاب می‌خوانیم: مداد قرمزی گفت:/ آقای جامدادی/ چرا کنار دوستام/ جایی به من ندادی؟ / با خنده جامدادی/ گفت: تو کلاه نداری/ چیزی روی سرت نیست/ به این‌جا راه نداری! / دفعه‌ی پیش تنم رو/ تو نقطه‌نقطه کردی/ خودت خبر نداری/ بیا ببین چه کردی!
این کتاب ۲۸ صفحه‌ای در قطع خشتی، سه بار هم‌زمان منتشر شده و شمارگان آن به ۷هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» را با قیمت ۱۱هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی shop.kpf.ir و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری خریداری کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =