فراخوان مهرواره‌ی «روزهای قرنطینه» در کانون سمنان منتشر شد

فراخوان مهرواره‌ی فرهنگی، هنری و ادبی «روزهای قرنطینه» با رویکرد کنترل چاقی و جلوگیری از اضافه‌وزن کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری سمنان منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، فروهر معدنی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان از انتشار فراخوان مهرواره‌ی فرهنگی، هنری و ادبی «روزهای قرنطینه» با رویکرد کنترل چاقی و اضافه‌وزن در مخاطبان کودک و نوجوان خبر داد و گفت: شیوع ویروس کرونا و توصیه کارشناسان حوزه‌ی بهداشت و درمان به کاهش حضور در فضاهای عمومی و پرهیز از رفت و آمد در مکان‌های پرازدحام، موجب شده است تا خانواده‌ها تمایل کم‌تری به حضور فرزندان‌شان در خارج از منزل به‌منظور انجام فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و.... داشته باشند.

معدنی در ادامه افزود: این موضوع باعث شده تا کودکان و نوجوانان به‌جای حضور در فضاهای آموزشی، فرهنگی و ورزشی، بیش‌تر وقت‌شان را در خانه به تماشای تلویزیون و یا گشتن در فضاهای مجازی بگذرانند و به‌جای فعالیت‌های بدنی، جست‌وخیز و تحرک، تمام طول شبانه‌روز را در یک فضای محدود سپری کنند.

وی یادآور شد: آموزش‌های مجازی نیز با توجه به شرایط خاص به‌وجود آمده مزید علت کم‌تحرکی آنان شده و همین مسأله در طول نزدیک به یک‌سال گذشته باعث کم‌شدن فعالیت‌های بدنی کودکان و نوجوانان و به تبع آن اضافه‌وزن و چاقی آنان شده است.

معاون فرهنگی کانون استان سمنان اظهار داشت: مهرواره‌ی «روزهای قرنطینه» به‌منظور ایجاد پویایی، تحرک، نشاط و جلوگیری از چاقی و اضافه‌وزن در سه بخش فرهنگی، هنری و ادبی ویژه اعضای نوخوان۷+، نونهال۹+، نونگاه۱۲+ و نوجوان۱۵+(تا ۱۸ سال) با رویکرد آگاه‌سازی کودکان و نوجوانان از عوارض چاقی و کم‌تحرکی، توجه به سلامت جسمی کودکان و نوجوانان، پیشگیری  از بروز چاقی در کودکان و نوجوانان، کشف استعدادهای اعضا و ایجاد بستر مناسب برای خلق اثر، تولید محتوای مناسب در فضای مجازی، ایجاد نشاط و شادابی و امید آفرینی در اعضا، پرورش خلاقیت کانون پرورش فکری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این مهرواره تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه استانی ارسال دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =