مجموعه «چهل قصه» با روایت هنرمندان و قصه‌گویان کانون منتشر شد

مجموعه «چهل قصه» با روایت‌گری هنرمندان سرشناس و قصه‌گویان کانون، هدیه‌ی ویژه نوروز ۱۴۰۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «چهل قصه» مجموعه‌ای شامل ۴ کتاب و ۴ دی‌وی‌دی است که به عنوان یک بسته آموزش قصه‌گویی از سوی کانون عرضه شده است.

این مجموعه منتخبی بازنویسی شده از قصه‌های کهن، قصه‌های بین‌المللی، مثل‌ها و متل‌ها است که در قالب چهار کتاب ویژه گروه‌های سنی خردسال، کودک، نوجوان و بزرگ‌سال منتشر شده است.

این کتاب‌ها از سوی محمدرضا شمس، افسون امینی و علی خانجانی بازنویسی شده و علاوه بر قصه، ریشه‌های آن و شیوه‌های قصه‌گویی در این آثار شرح داده شده است.

بر همین اساس، علاوه بر این چهار کتاب، ۴ دی‌وی‌دی جداگانه مطابق همین رده‌بندی سنی وجود دارد که در آن هنرمندان نام‌آور کشور و قصه‌گویان کانون به اجرای قصه‌ها با تلفیق موشن و انیمیشن به مدت ۴۰۰ دقیقه پرداخته‌اند و دریچه‌ای تازه به دنیای قصه‌ها گشوده‌اند.

هنرمندانی همچون رضا کیانیان، ثریا قاسمی، احترام برومند، علیرضا خمسه، سروش صحت، اشکان خطیبی، گیتی خامنه، مصطفی رحماندوست، مجید قناد، سروش جمشیدی، سارا روستاپور، افسانه بایگان، سعید شیخ‌زاده، اصغرهمت، اردلان شجاع‌کاوه و بهاره جهاندوست در این مجموعه به قصه‌گویی پرداخته‌اند.

قصه‌گویان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مانند الهام دارابی، وحید خسروی، علیرضا آقایی، مریم فهیم‌پور، طاهره بشیر، میترا ناظم، سوسن حیاتی، قمر غلامیان، فرزانه قاسمی، مریم تهرانی، لیلا مکانی، مریم شفیع‌زاده، محمد علیپورمطلق، داوود ریحانی، منیژه واحدقازیانی و لیلی همتی در «چهل قصه» اجرا خواهند داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند مجموعه «چهل قصه» را که برای نخستین بار از سوی کانون رونمایی و به بازار عرضه شده است را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور و فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی Shop.kpf.ir تهیه کنید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =