کد خبر: 304709
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
بازدید 154
درخشش عضو نوجوان کانون سرخه در مهرواره‌ی عکس

اثر عضو نوجوان کانون پرورش فکری سرخه در پنجمین مهرواره‌ی عکس فصلِ زمستان شایسته‌ی تقدیر شناخته شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، با اعلام اسامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر فصل زمستان ۱۳۹۹ پنجمین مهرواره‌ی عکس از سوی آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، اثر «امیر آذرپور» عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری کانون سرخه «شایسته‌ی تقدیر» شناخته شد.

بر اساس این گزارش، از میان یک‌هزار و ۷۱۳ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی این دوره از مهرواره، ۸۰ اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافت که ۱۲ اثر به‌عنوان برگزیده و ۲۰ اثر به‌عنوان شایسته‌ی تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگسال (مربیان و کارشناسان کانون) انتخاب شد.

این مهرواره با هدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های فصل زمستان در شهر یا روستا و موضوع مادر(به‌دلیل هم‌زمانی با ولادت حضرت زهرا«س» و روز مادر) طراحی و اعلام شده بود تا اعضا و مربیان با نگاهی دقیق به طبیعت و جغرافیای بومی و محلی جای‌جای کشور و توجه به جایگاه والای مادر، در این فراخوان شرکت کنند.
هیئت انتخاب این دوره را جاوید تفضلی و سعید عامری هر دو عکاس و سمیرا صحرانورد کارشناس هنری مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.

گفتنی است؛ توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، از جمله معیارهای انتخاب داوران این مهرواره بود.

عکس‌های برگزیده، تقدیری و راه‌یافته به نمایشگاه، در بخش گالری کانون مجازی به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

یادآوری می‌شود فراخوان مهرواره‌ی عکسِ فصل بهار سال ۱۴۰۰ به‌زودی از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =