بازگشت کتابخانه‌ی سیار کانون پرورش فکری به روستاهای البرز

کتابخانه‌ی سیار کانون پرورش فکری در استان البرز با حضور در روستاهای قاسم گرجی و اغلان تپه، دور جدیدی از فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فعالیت‌های حضوری کتابخانه‌ی سیار روستایی کانون در استان البرز که به دلیل شیوع کرونا، مدتی متوقف شده و تنها به صورت مجازی برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شد، از روز دوشنبه ۷ تیر  ۱۴۰۰ از سر گرفته شد.
در روز نخست، کودکان و نوجوانان روستای قاسم گرجی که از روستاهای شهرستان هشتگرد استان البرز است، پذیرای کتابخانه‌ی سیار بودند و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های‌ بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در فعالیت‌های فرهنگی، شعرخوانی، قصه‌گویی، اجرای نمایش خلاق و مسابقه و سرگرمی شرکت کردند.
در روز سه‌شنبه ۸ تیر  ۱۴۰۰ نیز دومین برنامه‌ی این کتابخانه در روستای اغلان تپه‌ی ساوجبلاغ برگزار شد. در این روز فعالیت‌های مختلفی مانند شعرخوانی، معرفی کتاب، معرفی جشنواره‌ی قصه‌گویی، ساخت کاردستی، آموزش ساخت عروسک‌های خلاق توسط علی امام‌وردی‌زاده، مربی و طاهره گرمسیری کارشناس واحد سیار برای مخاطبان اجرا شد.


برهمین اساس، قرار است کودکان و نوجوانان مناطق روستایی استان که با کتابخانه‌ی سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه هستند، با کمک والدین و مادربزرگ و پدربزرگ‌ها، بازی‌ها و عروسک‌های محلی را گردآوری کرده و بانک اطلاعاتی ویژه‌ای را از بازی‌ها و عروسک‌های روستایی این استان تهیه کنند.
گروه مجازی کتابخانه‌ی سیار با عنوان «پیک یار مهربان» نیز همچنان در فضای مجازی، فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی ارایه می‌دهد.
همچنین بخشی از فعالیت‌های  کتابخانه‌ی سیار  نیز به حضور در مناطق حاشیه‌نشین شهری اختصاص داشته و  با مشارکت واحد آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز به کودکان و نوجوانان این مناطق خدمت‌رسانی می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =