برپایی نمایشگاه مجازی عکس‌های عاشورایی

منتخب عکس‌های عاشورایی اعضا و مربیان انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاهی مجازی با عنوان «خورشید در قاب» به نمایش گذاشته شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با شروع ایام سوگواری محرم، مربیان و اعضای مراکز فرهنگی‌هنری کانون نیز می‌کوشند مانند همیشه در پاس‌داشت فرهنگ عاشورا به ایفای نقش بپردازند. اگرچه امسال به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، حضور اعضا و مربیان در مراکز کمرنگ است، اما اعضای نوجوان و ارشد انجمن عکاسی کانون به همراه مربیان سراسر کشور با خلق عکس‌های پرمحتوا و زیبا دین خود را در ترویج و نگهداری از این میراث غنی و ارزشمند ادا کرده‌اند.


بر همین اساس، عکس‌های زیادی از مراسم سوگواری و جلوه‌های محرم در جای جای کشور به مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون رسیده است. برخی از عکس‌ها از آرشیو استان‌ها و مربوط به سال‌های گذشته است.
منتخب عکس‌های عاشورایی اعضا و مربیان انجمن عکاسان نوجوان در نمایشگاه مجازی «خورشید در قاب» در پایگاه مجازی کانون به نشانی Kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
عکس‌هایی که نشان‌دهنده‌ی نگاه جستجوگر و خلاق صاحبان آثار برگرفته از فرهنگ‌های مختلف و آیین‌های سوگواری محرم در گوشه و کنار این مرز و بوم است.

انجمن عکاسان نوجوان کانون پیش از این نیز برای معرفی و پاسداشت فرهنگ عاشورا، در سال ۱۳۹۸ فراخوان عکاسی با عنوان «بچه‌های اربعین» را منتشر کرد و عکس‌های برگزیده آن را در نمایشگاهی به همین نام به شکل حضوری در معرض دید علاقه‌مندان قرار داد.
هم‌اینک منتخبی از عکس‌های مهرواره «بچه‌های اربعین» نیز در پایگاه مجازی کانون kpf.ir در بخش مهرواره‌ها قابل مشاهده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =