برگزیدگان دومین مهرواره «داستان» آفرینش کانون معرفی شدند

دومین مهرواره داستان آفرینش که در مهر ۱۴۰۰ با انتشار فراخوان سراسری کار خود را آغاز کرده بود، در اولین روزهای زمستان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و ۸ نفر از اعضای نوجوان و ارشد مراکز کانون پرورش فکری اردبیل افتخارآفرینی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، در پایان دو مرحله داوری و از میان ۵۴۴ اثر رسیده از سوی ۴۲۵ شرکت‌کننده از سراسر کشور، ۹۳ نفر از اعضای انجمن‌های نویسندگان نوجوان کانون به عنوان نفرات برگزیده این رویداد کشوری معرفی شدند.

از این تعداد، آثار ۲۱ نفر نیز در بخش ویژه طنز در فهرست برگزیدگان قرار گرفت.

بر اساس این خبر، ندا خوش‌افکار از مرکز شماره ۲ کانون اردبیل، یسنا نظمی، کوثر حسین‌زاده، طوبا حسین‌زاده، فاطمه صباحی و نگین پناهی(عضو ارشد) از مرکز شماره ۵ کانون اردبیل به مربی‌گری سمیه حسین‌زاده در میان برگزیدگان «بخش آزاد» این مهرواره قرار گرفتند.

هم‌چنین کیمیا علومی از اعضای ارشد کانون اردبیل نیز با مربی‌گری راضیه قربانزاده در این بخش، برگزیده شد.

بر همین اساس، در «بخش ویژه‌ی طنز»، یاسمین انتظاری از اعضای نوجوان مرکز شماره یک کانون اردبیل به مربی‌گری پریناز ستونه، ازجمله‌ی برگزیدگان بود.

به گفته‌ی مهدیه علیقلی‌زاده کارشناس آفرینش‌های ادبی، تعداد ۲۶ اثر از کانون استان اردبیل به این مهرواره سراسری ارسال شده بود.

شایان‌ذکر است، اعضای هیات انتخاب آثار در مرحله اول متشکل از عالمه میرشفیعی، سمیه آورند، عزت صدیقی‌لویه، بتول پورشیخ، زهرا غلامی و حسین قربان‌زاده، همگی از کارشناسان و مربیان داستان‌نویس کانون استان‌ها بودند.

در مرحله پایانی نیز مژگان بابامرندی، فرزانه رحمانی و عباس قدیرمحسنی؛ سه نفر از اهالی قلم و نویسندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کار انتخاب نهایی آثار و برگزیدگان را انجام دادند.

گفتنی است به دلیل تداوم شیوع بیماری کرونا شرایط برگزاری مهرواره به شکل حضوری و مراسم پایانی همچنان فراهم نیست؛ اما با ارسال هدایای فرهنگی و لوح سپاس از برگزیدگان قدردانی می‌شود.

همچنین همانند سومین مهرواره شعر آفرینش، در بخش جنبی دومین مهرواره داستان آفرینش نیز سه کارگاه تخصصی نقد داستان به صورت مجازی برای برگزیدگان این رویداد برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =