حضور مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» در جشنواره فیلم وزول فرانسه

مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» شامل سه فیلم کوتاه انیمیشن از محصولات کانون پرورش فکری در بخش مخاطبان نوجوان جشنواره بین‌المللی فیلم وزول فرانسه به نمایش در می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ (۲ فوریه ۲۰۲۲) در  بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ وزول در سالن «تاتر فرانسوا» به نمایش در می‌آید.

این مجموعه‌ ۴۵ دقیقه‌ای از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شامل سه فیلم کوتاه انیمیشن با عنوان‌های «کلاغی که می‌خواست قوی‌ترین باشد» به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده تولید سال ۱۳۷۷، «روزی کلاغی» به کارگردانی عبدالله علیمراد تولید سال ۱۳۸۴ و «گنجشک و پنبه دانه» به کارگردانی مرتضی احدی تولید سال ۱۳۸۵ است.

این مجموعه که برای کودکان بالای سه سال مناسب است پیشتر از ۱۹ شهریور سال ۱۳۹۹ (۹ سپتامبر ۲۰۲۰) در سینماهای کشور فرانسه به اکران عمومی درآمد.

در این جشنواره، فیلم انیمیشن سینمایی ۱۰۴ دقیقه‌ای «پراونا، نان آور» محصول مشترک کشورهای افغانستان و ایرلند، فیلم داستانی ۹۶ دقیقه‌ای «رگ‌های جهان» محصول کشور مغولستان و فیلم انیمیشن ۸۶ دقیقه‌ای «همسایه من توتورو» محصول کشور ژاپن در کنار مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» در بخش مخاطبان نوجوان قرار دارند.

جشنواره بین‌المللی وزول از قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم در کشور فرانسه است که بر سینمای کشورهای آسیایی تمرکز دارد. فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه این دوره از جشنواره به ریاست لیلا حاتمی داوری خواهد شد.

شایان ذکر است این سه فیلم کوتاه انیمیشن تاکنون هر کدام جداگانه در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی جوایز متعددی را کسب کرده است.

بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آسیایی در شهر وزول (شرق کشور فرانسه) از ۱۲ تا ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ (۱ تا ۸ فوریه ۲۰۲۲) برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =