رونمایی از نامه دختر سردار سلیمانی در اختتامیه «نامه‌های بی قرار»

همزمان با آیین پایانی مهرواره «نامه‌های بی قرار» علاوه بر معرفی برگزیدگان این برنامه ادبی از نامه دختر سردار سلیمانی خطاب به دختران شرکت‌کننده در این مهرواره رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه فراخوان مهرواره «نامه‌های بی‌قرار» را به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده بود و کودکان و نوجوانان می‌توانستند احساس خود را نسبت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب نامه و دست‌نوشته ادبی بنویسند.

در آیین پایانی این مهرواره که همزمان با ایام میلاد حضرت علی(ع) برگزار شد، مدیرکل کانون استان کرمانشاه با قدردانی از کارشناسان آفرینش‌های ادبی در برپایی این برنامه گفت: از همه همکاران خوبم تشکر می‌کنم و خوشحال هستم که این برنامه خوب به یادگار می‌ماند. من به وجود تک تک شما کودکان و نوجوانان، اعضا، مربیان و همکاران خوبم که در این برنامه مشارکت داشتند، افتخار می‌کنم.

مهناز فتاحی با اشاره به رونمایی از نامه دختر سردار سلیمانی در این برنامه بیان کرد: افتخار داریم که با مهرواره «نامه‌های بی‌قرار» بتوانیم یاد و نام سردار شهید سلیمانی را زنده نگه داریم. آثار شما شرکت‌کنندگان در این برنامه پر از احساس، مهربانی و صمیمیت نسبت به سردار شهید قاسم سلیمانی بود.

در این برنامه ادبی که از سوی آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه برگزار شد علاوه بر اعلام اسامی برگزیدگان از متن نامه دختر سردار شهید حاج ‌قاسم سلیمانی برای اعضای دختر کانون استان کرمانشاه رونمایی شد.

متن نامه دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام هی حتی مطلع الفجر

سلام بر دختران ماه‌صورت و مهرسیرت ایران زمین.

بند بند نامه‌های آکنده از محبت و لطف شما عزیزان را خواندم.

در پس هر کلمه برآمده از چشمه مهرافشان شما فرزندان عزیز، تعلق خاطر و تصمیم به حرکت استوار بر مدار طهارت طنین‌انداز است.

شما دردانه‌های کوهساران هر یک به تنهایی می‌توانید و باید منعکس کننده ارزش‌های والای انسانی و اسلامی و محتوای جاری سجایای اخلاقی پرمایه وطن خویش باشید.

روایت دلاوری‌ها، شجاعت‌ها و ایثار صدها هزار لاله گلگون کفن در رفتار، گفتار و کردار شما برای انتقال به آیندگان به امانت ودیعه گذارده شده است.

شما گوهرهایی پاک و خالی از خلل، حافظ ارزش‌های حقیقی سرزمین به عمق تاریخ و پهنای انسانیت و ارتفاع قله‌های بلند جهاد فی سبیل الله هستید.

خواهرتان/ نرجس سلیمانی

شایان ذکر است فراخوان برنامه ادبی «نامه‌های بی‌قرار» در دی ۱۴۰۰ منتشر و از میان شرکت‌کنندگان در این برنامه، تعداد ۲۲ نفر به عنوان برگزیده معرفی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =