کد خبر: 313993
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
نمایش پنج اثر سینمایی کانون در جشنواره فیلم کودکان هند

پنج فیلم سینمایی کانون پرورش فکری در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اسمایل کشور هندوستان به صورت ویژه نمایش داده می‌شود.

 به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فیلم‌های سینمایی «پایان رویاها» ساخته محمدعلی طالبی، «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی، «دوچ» اثر امیر مشهدی‌عباس، «اقیانوس پشت پنجره» از بابک نبی‌زاده و «یدو» آخرین ساخته مهدی جعفری در طول روزهای برگزاری جشنواره به صورت آنلاین در کشور هند نمایش داده می‌شود.

 بر اساس این خبر این آثار از سوی مقر سازمان جهانی فیلم کودکان و نوجوانان «سیفژ» انتخاب شده و به همراه چند فیلم برنده جایزه اسکار و آثار راه‌یافته به جشنواره‌های کن، برلین و تورنتو در بخش نمایش ویژه این دوره اکران می‌شود.

به گفته برگزارکنندگان جشنواره در این دوره بیش از ۱۰۰ فیلم سینمایی، کوتاه و مستند از ۵۰ کشور دنیا و نیز فیلم‌هایی که بچه‌ها کارگردانی کرده‌اند، به نمایش درمی‌آید.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اسمایل از ۴ تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۲۴ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۲) در شهر دهلی نو کشور هند برگزاری می‌شود.

یادآور می‌شود در سال ۱۳۹۸ نیز انیمیشن کوتاه «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش غیررقابتی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اسمایل هند به نمایش گذاشته شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =