بزرگداشت عبدالله علیمراد در بازار فیلم کن ۲۰۲۲

همزمان با برگزاری هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن در کشور فرانسه به پاس تلاش‌های عبدالله علیمراد انیماتور پیشکسوت، در غرفه شرکت دریم نماینده کانون پرورش فکری بزرگداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این مراسم که اول خرداد ۱۴۰۱ (۲۲ می ۲۰۲۲) ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸ برگزار می‌شود، مجموعه جدیدی از تولیدات کانون با نام «شتر و آسیابان» معرفی خواهد شد.

این مجموعه شامل سه فیلم کوتاه انیمیشن «جایگزین»، «سپیدبالان» و «کشاورز و ربات» ساخته عبدالله علیمراد است و از ۳۰ شهریور(۲۱ سپتامبر) به‌طور سراسری در کشور فرانسه اکران عمومی می‌شود.

این سه اثر با موضوع اصلی طبیعت، محیط زیست و حیوانات تولید شده است و برای اهالی سینما و رسانه که همگی از بخش خصوصی هستند معرفی می‌شود.

«کوه جواهر» و «سپیدبالان» عبدالله علیمراد و «حکایت شیرین» محمد عابدی در مجموعه «کوه طلا و جواهر» و «کشاورز و ربات» عبدالله علیمراد، «گنج» و «اردک و کشاورز» از مجموعه «باد دیوانه در مزرعه» با موضوع محیط زیست پیش از این در کشور فرانسه اکران عمومی شده بود.

شایان ذکر است انیمیشن ۱۴ دقیقه‌ای «سپیدبالان» از تولیدات ۱۳۸۱ کانون به تازگی ترمیم و بازسازی شده و به صورت دیجیتال درآمده است.

بازار جشنواره فیلم کن از ۲۷ اردیبهشت تا ۴ خرداد (۱۷ تا ۲۵ می ۲۰۲۲) در هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن در کشور فرانسه در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =