گرامی‌داشت سال‌روز آزادسازی خرم‌شهر در مراکز کانون سمنان

مربیان و اعضای مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی، سوم خرداد؛ روز مقاومت، ایثار و پیروزی را گرامی داشتند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، هم‌زمان با روز مقاومت، ایثار و پیروزی در سوم خرداد ۱۴۰۱ فعالیت‌های متنوعی در بخش فرهنگی، هنری و ادبی از سوی مربیان و اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری استان سمنان، اجرا و با استقبال والدین و مسئولان شهرستان روبه‌رو شد.

بر اساس این گزارش، حسن کریمی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری کانون بیارجمند اظهار داشت: فضاسازی و برپایی نمایشگاه کتاب‌های منتشر شده از سوی کانون پرورش فکری با موضوع دفاع مقدس و سوم خرداد، معرفی سرزمین، معرفی وقایع، معرفی کتاب «حلزون من گم‌شده»، شعرخوانی از کتاب «صدای بال لک‌لک‌ها» و «پاهای تو منهای یک»، نمایش فیلم «بچه‌های نفت»، تجلیل از عضو نوجوان برگزیده فراخوان استانی «بحر در کوزه»، معرفی شخصیت شهید محمد جهان‌آرا و علی صیاد شیرازی و...، برخی از فعالیت‌های اجرایی در روز سوم خرداد بود.

ثمانه رحیمی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری کانون میامی از اجرای فعالیت‌های فرهنگی در قالب شعرخوانی، معرفی کتاب و معرفی شخصیت با هدف نهادینه کردن فرهنگ ملی و انقلابی در بین اعضای طرح کانون و مدرسه، خبر داد و گفت: در روز سوم خرداد به‌همراه فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان با حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی‌پور امام‌جمعه میامی، دیدار و گفت‌وگو شد.

ابراهیم اصغریان مربی مرکز فرهنگی‌هنری سیار روستایی کانون میامی نیز با حضور در دبستان مصعب روستای ابراهیم‌آباد به اجرای فعالیت‌های فرهنگی و کتاب‌محور با موضوع خرم‌شهر و چگونگی آزادسازی آن پرداخت.

ملیحه آقاحسینی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون شاهرود اظهار داشت: به‌مناسبت سال‌روز آزادسازی خرم‌شهر، با همراهی مربیان فرهنگی و هنری مراکز شماره یک و دو شاهرود و مشارکت شهرداری و سازمان مردم‌نهاد، ویژه‌برنامه‌ی «جشن شاد کودکانه» برای ۵۰۰ مخاطب کودک و نوجوان اعم از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و ساکنان منطقه‌ی محروم و کم‌برخوردار پارک شهرک توحیدی برگزار شد.

وی افزود: مربیان در این جشن به اجرای نمایش طنز، معرفی واقعه‌ی فتح خرم‌شهر، معرفی شخصیت محمد جهان‌آرا در قالب مسابقه، برگزاری ورک‌شاپ نقاشی و بازی‌های بومی و محلی پرداختند.

بهزاد منسوبی مربی مرکز فرهنگی‌هنری سیار روستایی کانون دامغان در سال‌روز آزادسازی خرم‌شهر با حضور در مدارس شهید بینائیان و توحید روستای کلاته‌رودبار، شهید تقوی روستای حسن‌آباد، میثم روستای خورزان، شهید مدرس روستای قوشه، شیخ‌کلینی روستای صح و ۱۵ خرداد روستای دروار به اجرای فعالیت‌های فرهنگی کتاب‌محور در قالب قصه‌گویی، شعرخوانی، معرفی کتاب، معرفی وقایع، کاردستی و امانت کتاب پرداخت.

محبوبه حیدریان مسئول مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهدی‌شهر از برگزاری ویژه‌برنامه‌ی «اجتماع بزرگ دختران حاج‌قاسم» با مشارکت فعال اعضا و مربیان کانون در روز دوشنبه دوم خرداد سال جاری، خبر داد و گفت: در این ویژه‌برنامه که نرجس سلیمانی فرزند برومند سردار دل‌ها و عضو شورای اسلامی شهر تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام‌جمعه مهدی‌شهر، حجت‌الاسلام محمدرضا رحیمی‌زاده امام‌جمعه شهمیرزاد، حجت‌الاسلام ابوذر عامری امام‌جمعه درجزین، مهدی شیردل سرپرست فرمانداری شهرستان و جمعی از مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی حضور داشتند، مدعوین پیش از برنامه در گلزار شهدا با اهداف و آرمان‌های شهیدان و امام راحل(ره) تجدید میثاق و سپس در حسینیه‌ی المهدی(عج) تجمع کردند.

وی در ادامه با بیان این‌که خوش‌آمدگویی و همخوانی سرود «سلام فرمانده» توسط اعضای کودک کانون مهدی‌شهر، اجرا شد، هدف از این برنامه را زنده‌نگه‌داشتن نام و یاد شهدا و تبیین رشادت و فداکاری‌های رزمندگان اسلام در طول هشت‌سال دفاع مقدس، آشنایی مخاطبان کودک و نوجوان با چهره‌های برجسته و مؤثرین انقلاب و...، عنوان و تصریح کرد: هم‌زمان با سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی، فعالیت‌های فرهنگی در قالب قصه‌گویی، شعرخوانی، همخوانی سرود «سلام فرمانده»، معرفی وقایع و مسابقه برای اعضای مرکز اجرا شد.

حیدریان افزود: هدف از این برنامه نیز شناخت روزهای مقاومت و تلاش و ندای یاری و دستان خداوند به خاطر داشتن ایمان و توجه به خدا در هر زمینه بود و اعضا آموختند که در هر کاری بایست همراه با خدا باشند تا به مؤفقیت و پیروزی دست یابند.

وی یادآور شد: فضاسازی پانل‌های مرکز و معرفی شهید نوجوان علی‌اکبر طاهرزاده، اجرای مسابقه با حروف با موضوع «خرم‌شهر آزاد» در جشن الفبا از دیگر برنامه‌های اجرایی مربیان در این روز بود.

حیدریان در پایان تصریح کرد: چهارشنبه نیز به‌مناسبت روز مقاومت دزفول، فعالیت‌های فرهنگی در قالب مسابقه، معرفی وقایع و روخوانی کتاب با هدف شناخت مقاومت‌ها و تداوم راه شهدا در بخش دفاع از سرزمین برای اعضای نونهال پسر اجرا شد.

گلنساء شاهی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون سمنان اظهار داشت: فضاسازی مناسب، معرفی عملیات «الی بیت‌المقدس»، معرفی شخصیت شهید محمد جهان‌آرا، معرفی خرم‌شهر و موقعیت استراتژیک این شهر، معرفی کتاب «سقوط خرمشهر» و هم‌خوانی شعر «محمد نبودی ببینی» با هدف تقویت هویت ملی اعضا، سه‌شنبه سوم خرداد با حضور اعضای دختر نونگاه اجرا شد.

یوسف پیوندی مربی مرکز فرهنگی‌هنری سیار روستایی سرخه اظهار داشت: با نظارت و هدایت نازنین مداح مربی هنری مرکز، کارگاه کارت‌پستال‌سازی ویژه اعضای نوجوان برگزار شد.

وی افزود: در مدارس روستایی تحت پوشش کتابخانه سیار ازجمله دبستان حاج ذات‌اله روستای مؤمن‌آباد، ضمن اجرای فعالیت‌های فرهنگی با موضوع خرم‌شهر، در کارگاه کاردستی، ساخت پروانه آموزش داده شد و اعضا با چسباندن تصویری از امام‌خمینی(ره) به نگارش دل‌نوشته‌های خود بر بال پروانه پرداختند.

گفتنی است، مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون بسطام، شماره یک و دو دامغان، شهمیرزاد، مجتمع و شماره یک سمنان و آرادان علاوه بر اجرای فعالیت در مراکز و یا با حضور در مدارس تحت پوشش خود و هم‌چنین با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی به بازنشر پوسترها، اینفوگرافیک و فیلم‌های کوتاه ارسالی از سوی روابط‌عمومی کانون استان پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =